nr 11 (229)   listopad 2010

Rewitalizacja rynku w Żmigrodzie

Został rozstrzygnięty konkurs "Opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej: Rewitalizacja placu rynkowego w Żmigrodzie”. Do konkursu w pierwszym etapie zgłosiło się 5 firm, w wyniku weryfikacji trzy zostały dopuszczone do złożenia pracy konkursowej. Wybrano propozycję firmy Garden Concept Architekci Krajobrazu W. Januszczyk, P. Szkołut Sp. J z Lublina.
Projekt koncepcyjny rewitalizacji placu rynkowego ma na celu stworzenie miejsca w przestrzeni publicznej sprzyjającego (...)
więcej >>>

Rozkaz: nie palić!

15 listopada zaczęła obowiązywać znowelizowana ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Jakie zmiany za tym idą? Obowiązuje całkowity zakaz palenia na terenie zakładów opieki zdrowotnej, oświatowych, opieki społecznej oraz na przystankach komunikacji publicznej.
Ponadto wprowadzono zakaz oferowania wyrobów tytoniowych konsumentom po obniżonej cenie w stosunku do wydrukowanej na opakowaniu. Nie można eksponować wyrobów tytoniowych w (...)
więcej >>>

Wybory za nami

21 listopada wyborcy Gminy Żmigród zdecydowali, kto przez najbliższe cztery lata będzie reprezentował miasto Żmigród i 30 sołectw. Frekwencja wyniosła ok. 50 %, więc z jednej strony cieszy fakt, że aż połowie z nas zależy na tym, kto nas reprezentuje, a z drugiej smuci to, że aż połowa z nas nie chciała uczestniczyć w głosowaniu, a tym samym realnie wpłynąć na losy terenu, gdzie żyjemy.

Burmistrzem został wybrany Robert Lewandowski, który zdobył 67,7% głosów, co oznacza ogromne (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.