nr 12 (229)   grudzień 2010

Koncerty muzyki w Fundacji Pro Musica w Żmigrodzie

Od marca 2010 roku Szkoła Podstawowa im.Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie przy współpracy z Zespołem Placówek Kultury w Żmigrodzie, a także Przedszkole Publiczne w Żmigrodzie, organizują wspólnie koncerty muzyki dla dzieci. Koncerty muzyki prowadzone są przez pracowników Fundacji Pro Musica z Leszna, oraz zaproszonych przez nich gości. Raz w miesiącu dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-III i IV-VI żmigrodzkiej podstawówki udają się na salę widowiskową Zespołu Placówek Kultury w celu (...)
więcej >>>

XIX Finał WOŚP

9 stycznia 2011 r. już po raz dziewiętnasty zagra Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy. Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W 2011 r. WOŚP zagra dla urologii i nefrologii dziecięcej.
Jak co roku wiele atrakcji na Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy przygotował zmigrodzki Sztab. Poniżej kilka z nich:

I Żmigrodzkie Łyżwiarskie Zawody (...)
więcej >>>

Kolejna świetlica otwarta

26 listopada burmistrz Robert Lewandowski razem z sołtysem wsi Borek Mariuszem Turowskim uroczyście otworzyli kolejną już świetlicę na terenie gminy Żmigród, którą udało się wybudować od podstaw dzięki środkom pozyskanym z programu „Odnowa i rozwój wsi”. Całkowity koszt inwestycji to 435 935,45 zł, z czego 75%, czyli 326 951,59 zł to kwota dofinansowania. Resztę dołożyła Gmina. Wioska zyskała nową świetlicę, a także miejsca parkingowe, ścieżki żwirowe, plac zabaw dla dzieci, boisko (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.