nr 01 (254)   styczeń 2013

 

Umowa podpisana, rusza budowa otwartego basenu

W środę 9 stycznia w żmigrodzkim urzędzie nastąpiło podpisanie dokumentu rozpoczynającego wykonanie od dawna wyczekiwanej inwestycji. Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski i Waldemar Czuba, współwłaściciel firmy „FEWATERM” Ferdynand Czuba & Waldemar Czuba Spółka Jawna, złożyli podpisy na umowie na realizację drugiego etapu Modernizacji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żmigrodzie. Polegać on będzie na budowie otwartego basenu z budynkiem szatniowo - sanitarnym oraz zagospodarowanie terenu wokół basenu. Przypomnijmy, że w pierwszym etapie żmigrodzki Ośrodek Sportu i Rekreacji zyskał nowoczesne boisko z pełną infrastrukturą i zapleczem. Zakończenie prac przy budowie basenu, zgodnie z zapisami umowy, ma zakończyć się do końca kwietnia 2014 roku, ekipa budowlana prace rozpocznie już na początku tego roku.

By przybliżyć skalę prac, które zostaną wykonane, poniżej elementy wchodzące w zakres zadania.

Całkowita rozbiórka istniejącego budynku.
Budowa budynku zaplecza sanitarnego, socjalnego i gastronomicznego.
Budynek podzielono na dwa skrzydła wydzielając zaplecze sanitarno - rekreacyjne oraz zaplecze socjalno - gastronomiczne W pierwszym skrzydle zaplanowano następujące pomieszczenia: kasy biletowe, sklepik z art. kąpielowymi, dwie szatnie z natryskami i toaletami, biuro, salę fitness lub siłownię. W drugim skrzydle znajdować się będą pomieszczenia takie jak: bar/bistro z zapleczem kuchennym, pomieszczenie ratowników, pomieszczenie pierwszej pomocy, magazyn, kotłownia wraz ze składem opału. Całkowita powierzchnia zabudowy budynków wynosić będzie 455,50 m2.

Przebudowa i rozbudowa istniejącej niecki basenu
Głównymi założeniami są przebudowa, rozbudowa, remont i wykonanie nowych podziałów istniejącej niecki na basen pływacki o wymiarach 16 na 25 metrów składający się z 6 torów pływackich, basen rekreacyjny w którym zamontowane zostaną atrakcje wodne typu leżanki i ławeczki napowietrzające, stanowiska z dyszami do hydromasażu i dyszami dennymi zamontowanymi w siedzisku, armatki wodne i gejzery powietrzne, parasole i kurtyny wodne, sztuczna rzeka z dyszami, pozioma siatka do wspinania, brodzik dla dzieci, trzy rodzaje zjeżdżalni czyli rodzinna trzytorowa o długości 15 metrów, rurowa ślimakowa (popularna anakonda) o długości 60 metrów oraz rynnowa prosta typu Kamikadze o długości 17 metrów. Całość niecki wyłożona zostanie zbrojoną folią PVC. Wykonana zostanie także nowa instalacja obiegu i uzdatniania wody w basenie. Ponadto woda w basenie będzie ogrzewana poprzez kolektory słoneczne co przyczyni się do wydłużenia korzystania z basenu na okres od maja do września każdego roku. Dodatkową atrakcją niecki basenu będzie jej podwodne podświetlenie.

Oczywiście w skład zadania wchodzi budowa budynku technicznego, w którym znajdować się będzie stacja uzdatniania wody ze zbiornikami buforowymi, oraz zagospodarowanie terenu polegające na wykonaniu nowych nawierzchni utwardzonych, plaż trawiastych, ogrodzenia, monitoringu i oświetlenia obiektu. Koło basenów powstanie także ogrodzone boisko wielofunkcyjne.

Andrzej Krzywda

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.