nr 01 (254)   styczeń 2013

 

Relacja z FMR!

14-16 grudnia w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się konferencja Forum Młodzieżowego Rozwoju. Była ona podsumowaniem projektu realizowanego przy wsparciu finansowym programu Unii Europejskiej pt. „Młodzież w działaniu”. Wzięli w niej udział także uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie- Klaudia Gurkowa i Maciej Białek.
Media, Polityka, Ekonomia, Kultura i Ekologia to pięć głównych filarów, na których oparte zostało Forum Młodzieżowego Rozwoju. Po przejściu etapu rekrutacji, Klaudia i Maciej dołączyli do grupy Ekologii. Najpierw przez miesiąc pracowali na platformie internetowej. Tam mogli zapoznać się z pozostałymi uczestnikami projektu, moderatorem swojej grupy programowej oraz koordynatorami projektu. Wirtualna współpraca opierała się na wymianie zdań na różne tematy z danego bloku tematycznego oraz dyskusjami z ekspertami. Zwieńczeniem projektu był właśnie udział w trzydniowej konferencji i gali projektu w Gorzowie Wielkopolskim w dniach 14-16 grudnia 2012 r. Podczas finałowej uroczystości zaprezentowane zostały wyniki prac na platformie internetowej oraz podzielenie się swoimi uwagami i wnioskami. Przede wszystkim jednak, przedstawiono pozostałym uczestnikom, moderatorom, organizatorom oraz zaproszonym gościnom, propozycję konkretnego projektu z zakresu tematycznego każdej grupy.
Spotkanie to pozwoliło licealistom z PZSu poznać wspaniałych ludzi z szerokimi perspektywami na przyszłość. Takie wyjazdy służą rozwojowi. Ciekawe konwersacje nie miały końca. Wspaniali Forumowicze, szczególnie w grupie „Ekologia”, udowodnili starszym, że młodzi mają głos, chęci i SZANSE na wprowadzanie realnych zmian.

Klaudia Gurkowa

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.