nr 01 (254)   styczeń 2013

 

Podsumowanie XIII Dolnośląskie Igrzyska LZS

W piątek (7 grudnia 2012 roku) w Witoszowie Dolnym odbyło się uroczyste podsumowanie XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS. W tegorocznych zmaganiach sportowców z całego województwa dolnośląskiego Powiat Trzebnica ostatecznie uplasował się na 8 pozycji. Natomiast w klasyfikacji Gmin, Żmigród zajął 10 miejsce.
Do Witoszowa Dolnego położonego niedaleko Świdnicy udała się delegacja powiatu trzebnickiego w składzie: Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski, Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS Trzebnica Aleksander Wroński oraz Przewodniczący Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS w Żmigrodzie Stanisław Chorążyczewski. Oprócz działaczy sportowych w uroczystości podsumowującej XIII Dolnośląskie Igrzyska LZS ponadto uczestniczyli specjalni gości m.in. Przewodniczący Rady Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS, Senator RP Stanisław Jurcewicz, który 15 pierwszych gmin i powiatów w klasyfikacji generalnej uhonorował efektownymi pucharami. Przypomnijmy, że tegoroczne zmagania sportowców były tradycyjnie zaliczane do dwóch punktacji powiatowej i gminnej. W sumie zawodnicy z 25 powiatów i 88 gmin z całego Dolnego Śląska rywalizowali w 17 dyscyplinach sportowych: Piłka Nożna Halowa do lat 13 oraz do lat 15, Szachy Drużynowe, Szachy Indywidualne, Warcaby, Tenis Stołowy, Biegi Wiosenne i Jesienne, Piłkarska Kadra Czeka Chłopców i Dziewcząt, Piłka Siatkowa Kobiet i Mężczyzn, Lekkoatletyka, Puchar Lata, Samorządy, Koszykówka Kobiet i Mężczyzn. Jak się okazało w klasyfikacji generalnej powiatów sportowcy z ziemi trzebnickiej ostatecznie uplasowali się na 8 pozycji z dorobkiem 500,5 punktów. Zwyciężył natomiast Powiat Świdnica, który zgromadził na swoim koncie 614,5 punktów. Największy dorobek punktowy sportowcy powiatu trzebnickiego wywalczyli w męskiej siatkówce oraz piłce nożnej halowej do lat 13. Wielka w tym zasługa żmigrodzkich siatkarzy, którzy obronili tytuł mistrzowski i zdobyli tym samym 27 punktów do klasyfikacji generalnej. Natomiast w futsalu brylowały ekipy z Obornik Śląskich i Żmigrodu. Oborniczanie w tej dyscyplinie wywalczyli 25 punktów, a żmigrodzianie dołożyli jeszcze 15. Z kolei starsi o 2 lata piłkarze pochodzący również z tych dwóch gmin w swojej kategorii wiekowej wywalczyli w sumie 28 punktów. Warto zaznaczyć, że zabrakło bardzo niewiele do poprawienia miejsca powiatu trzebnickiego w ogólnej klasyfikacji XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS. Na pochwałę niewątpliwie zasłużyli sportowcy z gminy Żmigród, którzy dla powiatu trzebnickiego wywalczyli aż 256 punktów, a więc nieco ponad połowę całej powiatowej puli.
Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Trzebnicy Aleksander Wroński o XIII Dolnośląskich Igrzyska LZS:
„Chciałbym bardzo podziękować kolegom i koleżankom zajmującym się działalnością sportową w ramach struktur LZS i nie tylko, na terenie Gmin naszego Powiatu za współpracę z Powiatowym Zrzeszeniem LZS w trakcie całego roku i pomoc w rywalizacji naszego Powiatu w ramach XII Dolnośląskich Igrzysk LZS. Patrząc na klasyfikację generalną powiatów i to jak niewiele, bo zaledwie 2,5 pkt. Zabrakło nam do miejsca piątego, na pewno jest to wielka szkoda. Z drugiej strony biorąc pod uwagę jak trudny był to rok pod względem finansowymi i że w związku z tym nie było nas stać aby uczestniczyć we wszystkich rozgrywanych zawodach, uważam że miejsce 8 należy również uznać za niezły wynik. Biorąc pod uwagę również, wielkość naszego powiatu i że wyprzedziły nas jedynie Powiaty większe od naszego, a również wiele większych pokonaliśmy to tym bardziej nie możemy być zawiedzeni wynikiem. To pokazuje, że nie tylko wielkość środków jakimi się dysponuje decyduje o klasyfikacji końcowej ale także wkład pracy osób które zajmują się działalnością w LZS-ach w naszym powiecie. Jednakże na pewno jako Rada PZ LZS w Trzebnicy, chcielibyśmy aby w przyszłym roku nasz powiat sklasyfikowany był wyżej i liczymy, że we współpracy ze Starostwem Powiatowym i przy jego wsparciu finansowym wspólnie nam się to uda.”

Punktacja powiatów XIII
Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi (pierwsza 15):
Powiat pkt
1. Świdnica 614,5
2. Oława 598
3. Kłodzko 578
4. Lubin 542
5. Legnica 503
6. Lwówek Sl. 502
7. Zgorzelec 501
8. Trzebnica 500,5
9. Środa Śląska 490
10. Jelenia Góra 417
11. Kamienna Góra 407
12. Dzierżoniów 311
13. Polkowice 205
14. Wałbrzych 190
15. Strzelin 174

Punktacja gmin XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi (75 gmin):

Gmina pkt
1. Oława 488
2. Lubin 435
3. Świdnica 348
4. Zgorzelec 337
5. Środa Śląska 333
6. Chojnów 304
7. Lwówek Sl. 303
8. Kłodzko 285
9. Kamienna Góra 270
10. Żmigród 256
11. Dzierżoniów 201
12. Jeżów Sudecki 134
13. Oborniki Sl. 118
14.Nowa Ruda 114
15. Żarów 105


Grzegorz Paryna

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.