nr 01 (254)   styczeń 2013

 

Z życia parafii

6.01 uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. W uroczystość
Trzech Króli w kościołach są święcone: kadzidło i kreda, którą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra,Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak i my teraz chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych mieszkań posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie wyczekują.

13.01 święto Chrztu Pańskiego - nim kończy się okres Bożego Narodzenia.
W naszej parafii przeżywamy ją jako Niedzielę Modlitw o powołania do Służby w Kościele. Słowo Boże podczas każdej Mszy św. wygłosili kapłani ze Zgromadzenia Misji pracujący w grupie powołaniowej.
O godz. 17.00 koncert ewangelizacyjny w wykonaniu „Kapela.N Reaktywacja”.

Wszystkim Parafianom, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich domów i serc składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, życzliwość, zatroskanie o dobro wspólnoty parafialnej i bardzo cenne dla nas spostrzeżenia, a w imieniu kleryków naszego seminarium za wsparcie materialne tej uczelni. Ministranci wraz z księdzem opiekunem składają serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na cele wspólnoty ministranckiej.

27.01 o godz. 17.30 koncert kolęd w wykonaniu Agaty Lorenz, instrument klawiszowy - Krzysztof
Szubert.

25.01 święto Nawrócenia św. Pawła. Księża Misjonarze, którzy od 1946r. pracują w tej
parafii, w tym dniu obchodzą rocznicę powstania swego Zgromadzenia. Prosimy o modlitwę
w intencji całego Zgromadzenia, o nowe, dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, a w
szczególny sposób w intencji tych, którzy pracowali, pracują lub będą pracować w żmigrodzkiej
parafii.

Modlitwom polecamy zmarłych w minionych tygodniach: śp. Kamilę
Delczyk, Tadeusza Rabendę, Halinę Drab, Teresę Marię Lewizorowicz, Michała
Zieleniaka, Andrzeja Staniszewskiego, Jana Sułkowskiego, Helenę Idzik, Wacława Pilarskiego, Edwarda Piętosa i Stanisława Kieliszczyka.

Opr.ES

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.