nr 01 (254)   styczeń 2013

 

Piast pozyskaŁ nowy duet

We wtorek (8 stycznia) piłkarze Piasta Żmigród rozpoczęli okres przygotowawczy do rundy wiosennej bieżącego sezonu w dolnośląskiej IV lidze. Do ekipy trenera Mirosława Drączkowskiego dołączyło dwóch nowych zawodników Tomasz Gajowy i Kamil Niedźwiedź.
Po zakończeniu pierwszej części sezonu 2012/2013 ze żmigrodzkim klubem pożegnał się duet Adrian Bergier i Dariusz Gajowy. W miejsce tych zawodników włodarze Piasta ściągnęli nowych doświadczonego defensora Tomasza Gajowego i młodego napastnika Kamila Niedźwiedzia. Pierwszy z wymienionej dwójki w przeszłości w przeszłości reprezentował już barwy Piasta, a miało to miejsce dokładnie w sezonie 2010/2011 oraz jesienią sezonu 2011/2012. Tak więc po rocznym rozbracie z futbolem 33-letni popularny „Gajos” ponownie zagra w barwach żmigrodzkiego Piasta. - Rozmawiałem z Tomkiem pod koniec ubiegłego roku i mówił, że zastanawia się nad powrotem do grania. Powiedziałem mu, że w Piaście drzwi są otwarte, gdyż wszyscy poznaliśmy już jego nieprzeciętne umiejętności. Dziś rano Tomek zadzwonił do mnie i powiedział, że po dłuższym zastanowieniu wiosną chce pomóc nam w walce o III ligę - oznajmił w rozmowie telefonicznej z naszą redakcją Prezes żmigrodzkiego klubu Rafał Zagórski. Drugi z pozyskanych piłkarzy Kamil Niedźwiedź, to niespełna 20-letni wychowanek Zagłębia Lubin, a w ostatnich dwóch sezonach reprezentował dwa III-ligowe kluby Bielawiankę Bielawę oraz Noteciankę Pakość. - Kamil pomimo młodego wieku ma już za sobą spore doświadczenie w rozgrywkach III-ligowych. Zaimponował nam jak i trenerowi swoim wyszkoleniem technicznym, panowaniem nad piłką oraz przeglądem sytuacji na boisku. Cieszymy się, że udało nam się pozyskać dobrego i młodego napastnika - oznajmił prezes Piasta Żmigród Rafał Zagórski. Nowy nabytek żmigrodzkiego klubu wiosną sezonu 2010/2011, a więc już w wieku 18 lat występował w III-ligowej Noteciance Pakość, gdzie rozegrał 12 meczów. Rok później reprezentował Bielawiankę Bielawę w której rozegrał również 12 spotkań i strzelił 2 gole. Poniżej prezentujemy plan meczów kontrolnych Piasta Żmigród, które odbędą się tej zimy.
Plan sparingów Piasta Żmigród:26.01.2013 r (sobota), godz. 12:00: KS Łozina (liga okręgowa) - Piast Żmigród, stadion w Trzebnicy.

02.02.2013 r (sobota), godz. 12:00: LZS Stary Śleszów (liga okręgowa) - Piast Żmigród, stadion w Trzebnicy.

09.02.2013 r (sobota), godz. 12:00: Motobi Kąty Wrocławskie (III liga) - Piast Żmigród, stadion w Trzebnicy.

16.02.2013 r (sobota), godz. 14:00: Ślęza Wrocław (III liga) - Piast Żmigród, stadion w Trzebnicy.

23.02.2013 r (sobota), godz. 12:00: Polonia Trzebnica (III liga) - Piast Żmigród, stadion w Trzebnicy.

02.03.2013 r (sobota), Ostrovia Ostrów Wlkp. (III liga) - Piast Żmigród. (godzina i miejsce sparingu do ustalenia).

09.03.2013 r (sobota), Polonia/Sparta Świdnica (III liga) - Piast Żmigród. (godzina i miejsce sparingu do ustalenia).

Grzegorz Paryna

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.