nr 01 (254)   styczeń 2013

 

Piast Żmigród wsparł Wielką Orkiestrę Jurka ówsiaka

W niedzielę (13 stycznia) w żmigrodzkiej hali sportowej w godzinach wieczornych odbył się turniej piłki nożnej, którego organizatorem był Piast Żmigród. Futsalowe granie Przyjaciół żmigrodzkiego klubu dla WOŚP-y przyciągnęło na trybuny liczne grono fanów piłkarskich.
Zaraz po głównej licytacji tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadzonej przez Szefa Sztabu w Żmigrodzie Łukasza Żukowskiego do rywalizacji stanęli byli jak i aktualni piłkarze Piasta Żmigród oraz drużyna Przyjaciół żmigrodzkiego klubu. W tym ostatnim zespole zgromadzeni kibice mogli zobaczyć m. in. zawodników II-ligowego KS Polkowice Krzysztofa Osińskiego, Piotra Kucharzaka i Adriana Krysiana, zawodnika Sokoła Wielka Lipa Marcina Wielgusa, byłego zawodnika Piasta Pawła Pytlarza oraz wychowanka żmigrodzkiego klubu, a obecnie zawodnika Zagłębia Lubin Młoda Ekstraklasa Marcina Matusiaka. Ponadto w tej futsalowej zabawie wystąpił Piast 2000, a więc zawodnicy, którzy w sezonie 1999/2000 po raz pierwszy w historii żmigrodzkiego klubu wywalczyli awans do dolnośląskiej IV ligi oraz Piast 2013, a więc aktualna kadra piłkarskiej „Dumy Doliny Baryczy” pod wodzą trenera Mirosława Drączkowskiego, a także żmigrodzkie Oldboye. Dużym zainteresowaniem wśród zgromadzonej widowni cieszyła się ekipa Piasta 2000 w składzie której znaleźli się trzebniczanie Marek Mroziński i Maciej Nowak, wychowankowie żmigrodzkiego klubu Piotr Zieliński, Daniel Kabza, Zbigniew Pogoda, Paweł Oleś i Grzegorz Pietrzak oraz Krzysztof Rajn, Robert Barański, Łukasz Repeła i Artur Kaleta. Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał arbiter Krzysztof Kłopotowski. Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju zajęła ekipa Przyjaciół Piasta, która w decydującym pojedynku wygrała z Piastem 2013 3:1. Jednak jak wszyscy uczestnicy podkreślali nie wynik w tym dniu był najważniejszy, a szczytny cel i wsparcie Wielkiej Orkiestry Jurka Owsiaka.

Mecze turnieju:
Piast 2000 - Przyjaciele Piasta1:2
Piast 2013 - Oldboye Żmigród9:1
Piast 2000 - Piast 20131:6
Oldboye Żmigród - Przyjaciele Piasta3:6
Piast 2000 - Oldboye Żmigród5:0
Piast 2013 - Przyjaciele Piasta1:3

Grzegorz Paryna

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.