nr 01 (254)   styczeń 2013

 

Księża zagrali rocka w Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie

Koncert zespołu Kapela.N
14 stycznia 2013 w żmigrodzkim Gimnazjum im. Macieja Rataja wystąpił zespół Kapela N.
Formację tworzą księża ze Zgromadzenia św. Wincentego a'Paulo, którzy wywodzą się z kleryckiego zespołu "Lazaryści", a którzy obecnie należą do grupy powołaniowej. Muzyka chrześcijańska wykonywana przez zespół łączy w sobie różnorodne style muzyczne takie jak: rock, blues, swing oraz reggae.

Koncertu wysłuchali uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych. Od pierwszej chwili muzycy nawiązali z publicznością świetny kontakt, zaprosili uczniów do wspólnej zabawy i śpiewu.

Pomysłodawcą zorganizowania koncertu był Ks. proboszcz Żmigrodu Eugeniusz Walentowicz, który zaprosił zespół i w ramach współpracy ze szkołą zaproponował występ Kapeli w Gimnazjum.
„Niesamowity dzień - koniec pierwszego semestru, zdjęcia klasowe, próba poloneza i najważniejsze -koncert zespołu KAPELA-N . Rock, reggae, blues i swing to muzyka w jakiej się specjalizują. Ogromna dawka energii to największa zaleta grupy trzech kapłanów, diakona i gościnnie występującej wokalistki Claudii Kuczaj . Oprócz melodii były także słowa, teksty piosenek nawiązywały do życia młodego człowieka, a wypowiedzi księży mówiły o powołaniu, pomocy innym ludziom i roli Boga w naszym życiu. Każdy utwór był oklaskiwany gromkimi brawami, miejmy nadzieje że jeszcze kiedyś zagoszczą w murach naszej szkoły.”- relacje uczennic z klasy 3G- Magdalena Rabczuk i Marlena Pudłowska

„Czworo księży, diakon oraz uczennica liceum. Zagrali w naszej szkole świetny koncert. Nie było jednego określonego tematu, ale ich piosenki dotyczyły przede wszystkim życia. Uświadomili nam, że w życiu człowieka potrzebna jest czasem cisza, powinniśmy doceniać drobne gesty, kochać rodzinę, nie ważne jaka ona jest oraz uświadomili nam, że warto kierować nasze prośby i codzienne problemy do Boga. Spędziliśmy bardzo miło czas. Dziękujemy naszym gościom za wspaniały koncert! Nie spodziewałam się tego, że księża potrafią tak dać czadu” - mówi Ola Barańska z 3F -uczennica Gimnazjum im.Macieja Rataja w Żmigrodzie.

„To była wspaniała niespodzianka dla naszych uczniów na zakończenie I semestru Takiej lekcji gimnazjaliści pewnie długo nie zapomną. Popieram! Bardzo mi się podobało.Serdecznie dziękujemy wykonawcom, wszystkim zaangażowanym dzięki którym koncert mógł się odbyć. Szczególnie dziękujemy dla ks. proboszcza ze Żmigrodu . Na prawdę fajna inicjatywa. Koncert wspominamy bardzo miło. Mamy nadzieję na kolejne takie spotkania”. - mówi dyrektor Gimnazjum Katarzyna Lech.

Relacje oraz fotorelacje z koncertu pojawiły się już na blogach naszych uczennic - Zapraszamy

Kapela.N< w naszej szkole - blog+fotografie Oli Barańskiej kl. 3F http://blogiceo.nq.pl/mratowianka/
KAPELA-N - blog Magdaleny Rabczuk i Marleny Pudłowskiej z klasy 3G http://blogiceo.nq.pl/mratodkuchni/...
Koncert Kapela.N - galeria Asi Pilarskiej z klasy 2E https://plus.google.com/photos/...

Opis zdjęcia
Kapela.N podczas koncertu w Gimnazjum im.Macieja Rataja w Żmigrodzie

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.