nr 01 (254)   styczeń 2013

 

Co słychać u podopiecznych ŚDS "Pałacyk"?

20 października podopiecznych ŚDS „Pałacyk” odwiedzili niezwykli goście, mianowicie byli to studenci Dolnośląskiej Szkoły Wyższej z Wrocławia, którzy podczas dwudniowego pobytu przeprowadzili w naszym ośrodku warsztaty terapii zajęciowej. Z kolei nasi podopieczni i ich opiekunowie chcąc umilić czas swoim gościom zabrali ich na wycieczkę po najbliższej okolicy. Po zwiedzaniu baszty i ruin żmigrodzkiego zamku wszyscy wspólnie udali do schroniska młodzieżowego w Kuraszkowie, gdzie wieczorem odbył się uroczysty bal.
27 października w naszym ośrodku odbył się Konkurs Plastyczny pt.” Jesień w Karkonoszach”.
Dużo prezentów, dobra zabawa, uśmiech i radość na twarzach wszystkich Uczestników i Terapeutów towarzyszyły tegorocznym Mikołajkom, które jak co roku zostały zorganizowane 6 grudnia.
Natomiast dzień później na terenie ŚDS odbyło się szkolenie ,,Seksualność osób niepełnosprawnych". Szkolenie skierowane było do rodziców, opiekunów i terapeutów. Prowadzone było przez seksuologa z Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii z Wrocławia.
14 grudnia Środowiskowy Dom Samopomocy „Pałacyk” obchodził 13 urodziny swojego istnienia. Z tej okazji wszystkim pracownikom Placówki, życzymy wielu sukcesów zawodowych, wytrwałości i niegasnącego entuzjazmu. A wychowankom dalszej pomysłowości, pogody ducha i spełnienia najskrytszych marzeń.
20 grudnia w ośrodku odbędzie się wspólna, rodzinna wigilia.

Joanna Czajkowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.