nr 01 (254)   styczeń 2013

 

Harcerskie wigilie

Harcerskie wigilie 14 DH „Szuwary” mają już 16-letnią tradycję. Bywało, że spotykały się na nich aż cztery pokolenia: zuchy i harcerze, rodzice, babcie i prababcie. Podobnie było i w tym roku.
Wigilia jest składkowa. Każdy zuch i harcerz przynosi jakąś tradycyjną potrawę. Bardzo dbamy o wystrój sali: stoły przykryte są białym obrusem, na nich stroiki, świece. Jest oczywiście choinka.
Uroczystość rozpoczynamy wraz z pierwsza gwiazdką. Dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia i przedstawiamy jasełka. W tym roku zmieniliśmy nieco repertuar. Wystawiliśmy widowisko słowno - muzyczne o zwyczajach bożonarodzeniowych. Rozpoczęliśmy je polonezem w blasku „zimnych ogni”. Tradycyjnie przekazaliśmy światełko betlejemskie. Przy kolacji były wspominki, piosenki harcerskie przeplatane kolędami.
Spotkanie zakończyliśmy obrzędowym wręczeniem sznurów funkcyjnych i życzeniami DO SIEGO ROKU.

Urszula Krzyżanowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.