nr 01 (254)   styczeń 2013

 

Kronika policyjna

Żmigród, 26.11.2012r.
Funkcjonariusze Ogniwa Kryminalnego KP w Żmigrodzie bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia dokonali zatrzymania Łukasza G. lat 16 (zam. Prusice), który dokonał kradzieży podzespołów komputerowych wartości 500 złotych na szkodę Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie. Skradzione mienie odzyskano. Zatrzymanego po wykonaniu czynności zwolniono do domu.

Żmigród, 02.12.2012r.
Funkcjonariusze Ogniwa Prewencji KP w Żmigrodzie po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali Ewę S. lat 40 (zam. Żmigród) i Karola P. lat 27 (bez stałego miejsca zameldowania), którzy dokonali kradzieży portfela z zawartością pieniędzy w kwocie 1 900 złotych na szkodę Roberta W. lat 47 (zam. Żmigród). Skradzionego mienia nie odzyskano. Zatrzymanych osadzono w PDOZ do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Żmigród, 07.12.2012r.
Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego KP w Żmigrodzie bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali Adama J. lat 20 (zam. Żmigród), który dokonał kradzieży 13 szt. palników do wypalarek oraz 6 szt. Reduktorów do butli gazowych o łącznej wartości około
4 000 zł. na szkodę Alkon Sp. z.o.o. z siedzibą w Żmigrodzie reprezentowanej przez Marcina B. lat 26 (zam. Blizocin). Zatrzymanego po wykonaniu czynności zwolniono do domu.

W minionym miesiącu funkcjonariusze KP w Żmigrodzie dokonali 54 interwencji policyjnych, wylegitymowali 248 osób, zatrzymali 5 osób poszukiwanych oraz 22 sprawców przestępstwa na gorącym uczynku, w tym 11 nietrzeźwych kierujących. Żmigród, 30.12.2012r.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żmigrodzie bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali Krzysztofa P. lat 52 (zam. Żmigród), który wykorzystując nieobecność domowników dokonał kradzieży z mieszkania pieca gazowego, pralki, zmywarki, kuchenki gazowej, okapu kuchennego i wielu innych przedmiotów o łącznej wartości 8 525 złotych, czym działał na szkodę Renaty S. lat 42 (zam. Żmigród). Sprawca zatrzymany do wyjaśnienia w PDOZ KPP w Trzebnicy.

Komunikat

Policja ostrzega !!!! uwaga na oszustów .........na montera RTV

Policjanci w powiecie trzebnickim ostrzegają przed oszustami, którzy wykorzystując zmianę nadawania sygnału telewizyjnego z analogowego na cyfrowy podają się za monterów RTV i pod pretekstem sprawdzenia lub zmian w odbiornikach, próbują dostać się do mieszkań lub domów, gdzie kradną pieniądze i kosztowności.
Mając na uwadze powyższe zwracamy się z apelem do mieszkańców a szczególności do osób starszych o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że jeżeli jesteśmy w domu sami nie należy wpuszczać domieszkania osób obcych , jeżeli się już zdecydujemy wpuścić do mieszkania kogoś obcego, to pod żadnym pozorem nie zostawiajmy tej osoby samej nawet na chwilę. Pamiętać należy, aby ta osoba okazała nam dokument potwierdzający jego tożsamość. gdy już zdecydujemy się wpuścić obca osobę do mieszkania poprośmy inną osobę np. sąsiada, aby towarzyszył nam przy wykonywaniu ewentualnej usługi. Postarajmy się w miarę możliwości potwierdzić tożsamość usługodawcy. O wszystkich podejrzanych osobach należy bezzwłocznie informować policję dzwoniąc na nr tel. 71/ 385 3007 lub w całym kraju 997.

Joanna Czajkowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.