nr 01 (254)   styczeń 2013

 

Policjanci zabezpieczyli nielegalną broń, amunicję i narkotyki

Żmigrodzcy policjanci z przewodnikiem psa służbowego Służby Celnej z Wrocławia w dniu wczorajszy zatrzymali na terenie Żmigrodu trzech mężczyzn. Podczas przeszukania dwóch mieszkań funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli marihuanę, oraz broń myśliwską ,lunetę , 4 sztuki amunicji. Podejrzani w wieku od 18do 27 lat zostali przewiezieni na Komisariat, gdzie usłyszeli zarzuty. Dwóch mężczyzn w wieku od 18 do 25 lat trafili do policyjnego aresztu natomiast 27 -latek po wykonaniu czynności został zwolniony. Wkrótce ich sprawę rozpatrzy sąd. Za posiadanie bez zezwolenia broni palnej grozi do 8 lat więzienia. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności . Żmigrodzcy policjanci wraz przewodnikiem psa służbowego Służby Celnej z Wrocławia w jednym z mieszkań w trakcie przeszukania w pokoju na piętrze i w pokoju w pomieszczeniach piwnicy znaleźli prawie 60 grama marihuany . Narkotyki schowane były w metalowej puszcze po koniaku i w opakowaniu kasety filmu CD. Funkcjonariusze zabezpieczyli 48 woreczków strunowych z poporcjowaną już marihuaną , 40 czystych woreczków strunowych , oraz jeden duży woreczek również z zawartością w/ w narkotyku, rozdrabniarkę i pistolet gazowy, Przeszukując pomieszczenia piwniczne policjanci ujawnili i zabezpieczyli broń myśliwską , zamek od tej broni i lunetę.
Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia broni , zabezpieczonych środków odurzających, a także to co podejrzewani zamierzali z nimi zrobić.
Tego samego dnia w godzinach popołudniowych policjanci wraz przewodnikiem psa służbowego Służby Celnej z Wrocławia dokonali przeszukania na terenie żmigrodu mieszkania w którym w pokoju u 27- latka policjanci ujawnili szklaną lufkę ze śladową ilością marihuany i 4 sztuki amunicji myśliwskiej .W tej sprawie policjanci wyjaśniają okoliczności dot. posiadania amunicji i śladowej ilości narkotyku.

Informacji w sprawie udziela:
Oficer Prasowy KPP w Trzebnicy
asp. sztab. Iwona Mazur

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.