nr 01 (254)   styczeń 2013

 

Pierwsze takie jasełka świetlicy środowiskowej w Borzęcinie

Świetlica środowiskowa w Borzęcinie funkcjonuje od niedawna, jednak aktywność dzieci uczęszczających na zajęcia zasługuje na ponadprzeciętne wyróżnienie. Ideą świetlicy środowiskowej jest organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży w godzinach popołudniowych. Nadrzędnym aspektem pracy tej świetlicy jest aktywne wspomaganie rozwoju dziecka, rozwijanie jego zainteresowań poznawczych, umiejętności orientacji w otaczającej rzeczywistości oraz pobudzanie postawy twórczego reagowania na zachodzące w niej zmiany. Na zajęciach w świetlicy, trzy razy w tygodniu spotyka się ok. 30 dzieci.
Doskonałym przykładem zaangażowania dzieci było wzruszające przedstawienie Bożonarodzeniowe przygotowane pod kierunkiem kadry wychowawczej - Magdaleny Cierpki, Marty Możdżeń oraz Izabeli Poślednik. Przedstawienie odbyło się 19.12.2012r. w świetlicy wiejskiej w Borzęcinie i było poprzedzone miesięcznymi próbami i przygotowaniami. Każdy element inscenizacji był wykonany ręką dziecka.
Nastrojowo przybrana sala wypełniła się po brzegi zainteresowanymi widzami - rodzicami, babciami, dziadkami, sąsiadami, mieszkańcami sołectwa Borzęcin. Publiczność zebrała się tak licznie, że organizatorzy do ostatniej chwili dostawiali krzesełka. W nastroju radosnej zadumy wychowankowie przypomnieli widzom wydarzenia sprzed 2000 lat. Przygotowany występ z doskonałą kreacją aktorską młodych talentów oraz wzruszającymi staropolskimi kolędami, został przyjęty owacyjnie. Po wielu policzkach spływała łza wzruszenia, a na twarzach rysowała się rodzicielska duma.

Marta Możdżeń

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.