nr 01 (254)   styczeń 2013

 

Jasełka

Od wielu lat w tradycję naszej szkoły wpisały się Jasełka. W grudniu wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi mają możliwość poczuć przedświąteczną atmosferę, bowiem historię Narodzenia Pańskiego nasi aktorzy przedstawiają w ramach organizowanej wigilii szkolnej.
Szersza publiczność przeżywa powtórnie to mistyczne wydarzenie w styczniu, gdy przedstawienie odgrywane jest dla społeczności lokalnej. W tym roku 13.01.2013r. uczniowie przedstawili współczesną wersję jasełek. Cud Narodzenia Jezusa trwa od wieków, zmieniają się tylko realia. Wielu ludzi cechuje się obojętnością wobec cierpienia innych, na szczęście są też tacy, którzy dzielą się z potrzebującymi, nawet jeśli sami posiadają niewiele.
Całość spektaklu przygotowała katechetka p. Ewelina Antosik-Panas natomiast aktorami byli uczniowie z klas IV-VI. Pieniądze zebrane po występie przeznaczone będą dla biorących udział w jasełkach uczniów (wyjazd do kina).

Violetta Niemiec-Karlik

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.