nr 01 (254)   styczeń 2013

 

Jasełka w Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Żmigrodzie

Jasełka w naszej szkole mają wieloletnią tradycję, a w wykonaniu uczniów z najmłodszych klas nabierają szczególnego wdzięku. W dniu 19 grudnia 2012 roku dzieci z klasy II d pod kierunkiem p. M. Radziszewskiej wcieliły się w rolę małych aktorów i przedstawiły dla swoich rodziców i rówieśników piękne widowisko. Tym razem było to przedstawienie nietypowe, bowiem zamiast tradycyjnych postaci takich jak pastuszkowie czy królowie, do betlejemskiej stajenki zawitały postaci z bajek , które w tym wyjątkowym dniu: "...opuściły swoje baśnie i bajeczki i powędrowały prosto do szopeczki...", by ofiarować Maleńkiemu różne dary i przekazać wszystkim pozytywne wartości. I tak na scenie pojawili się: Dziewczynka z zapałkami, Calineczka, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Smerf i Smerfetka, Pinokio, Kopciuszek, pracowita Pszczółka Maja, Stary Rybak i Sierotka Marysia.
Przedstawienie wywołało wśród widzów wiele pozytywnych uczuć i emocji, wzruszyło, zachwyciło oraz rozbawiło. Dzieci starały się jak najpiękniej odegrać swoje role, wczuwały się w grane przez siebie postacie, były przejęte, ale jednocześnie radosne z możliwości występowania w tak wyjątkowym przedstawieniu.

Joanna Czajkowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.