nr 01 (254)   styczeń 2013

 

Odpowiedzialna Gmina

24 stycznia na eleganckiej gali w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie, tytułem Odpowiedzialnej Gminy 2012 zostało uhonorowanych 10 polskich gmin najbardziej zaangażowanych w ograniczenie sprzedaży alkoholu w swoim regionie. Jak roku ubiegłym, Żmigród znów znalazł się w pierwszej dziesiątce, pokonując 464 gminy z całej Polski. Symboliczne nagrody zostały wręczone gminom przez wiceministra sprawiedliwości Wojciecha Węgrzyna, dyrektora Departamentu Promocji i Współpracy Dwustronnej Ministerstwa Gospodarki Tomasza Ostaszewskiego, dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji mł.insp. Ryszarda Grabarza, rzecznika prasowego Komendy Głównej Policji dr ins.Mariusza Sokołowskiego oraz dyrektor biura Zarządu ZPPP Browary Polskie Danutę Gut. Spotkanie było finałem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”, organizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie i Komendę Główną Policji, przy honorowym patronacie Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Gospodarki.
W tym roku laureatami konkursu „Odpowiedzialna Gmina 2012” zostały następujące gminy: Baranów, Chorzów, Częstochowa, Nowa Wieś Wielka, Odolanów, Praszka, Skawina, Wieliczki, Wieluń i Żmigród. Samorządy zostały wyróżnione innowacyjne i interdyscyplinarne działania profilaktyczne i edukacyjne. Podjęte inicjatywy ukierunkowane były na zmianę postaw społeczności lokalnych odnośnie łatwego dostępu do alkoholu osób niepełnoletnich.
Laureaci konkursu Odpowiedzialna Gmina 2012 podczas spotkania w Ministerstwie Gospodarki otrzymali symboliczne nagrody (statuetki i dyplomy). Formą wynagrodzenia za wkład w budowę społecznej koalicji sprzeciwu na sprzedaż alkoholu osobom niepełnoletnim była także obecność przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Gospodarki, instytucji, które objęły kampanię swym patronatem honorowym. Reprezentanci patronujących resortów, w tym wiceminister sprawiedliwości, Wojciech Węgrzyn, wyrazili swoje uznanie dla zaangażowania samorządów w ograniczenie sprzedaży alkoholu w swym regionie. Szczególne słowa uznania dla Gminy Żmigród płynęły z ust dyrektor Danuty Gut.
Uroczyste spotkanie w Ministerstwie Gospodarki stanowiło symboliczne zakończenie działań w ramach tegorocznej edycji kampanii „Pozory mylą, dowód nie”. Obecna, IV edycja programu edukacyjnego, zaktywizowała blisko 500 gmin z całej Polski , co stanowi podwojenie wyniku z roku ubiegłego. To ogromne wyróżnienie dla naszej Gminy.

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.