nr 01 (254)   styczeń 2013

 

Żmigrodzki Turniej Gwiazd. Sportowcy zagrali dla Jakuba

W niedzielę 27 stycznia w żmigrodzkiej Hali Sportowej odbył się pierwszy turniej piłki halowej z udziałem sportowców, którego nazwa, Żmigrodzki Turniej Gwiazd, ani nie była przypadkiem ani przesadą. W szranki stanęło pięć drużyn, których zawodnicy to postaci liczące się w sportowym świecie. Zagrała reprezentacja dziennikarzy sportowych, Fundacji „Potrafię pomóc”, jednej z czołowych polskich drużyn futbolu amerykańskiego - Giants Wrocław, nasz Żmigród Team i oczywiście Drużyna Gwiazd. A tutaj między innymi Tyberiusz Kowalczyk- jeden z najlepszych strongmenów w Polsce, Wojciech Bartnik- medalista olimpijski w boksie,
Paweł Rańda - medalista olimpijski w wioślarstwie, Krzysztof Wydrowski- dwukrotny Mistrz Polski w futbolu amerykańskim, Maciej Janowski- aktualny Mistrz Polski na żużlu. Drużynę poprowadził Janusz Sybis- legenda Śląska Wrocław. Czterech zawodników obecnego, pierwszego składu Śląska również gościło na turnieju, ku uciesze licznych fanów. Marek Wasiluk, Tadeusz Socha, Marcin Kowalczyk i Łukasz Gikiewicz skupić się więc siła rzeczy musieli na rozdawaniu autografów i pozowaniu do zdjęć z kibicami. Hala sportowa wypełniła się widzami, drużyny na parkiecie dawały z siebie wszystko - zobaczyliśmy dziesięć dziesięciominutowych spotkań (drużyny grały oczywiście w systemie „każdy z każdym”) po których zakończeniu punktacja nie pozostawiała złudzeń: Żmigród Team wygrał rozgrywki z dorobkiem 12 punktów, drugie miejsce zajęła Fundacja „Potrafię pomóc” zdobywając punktów 7, trzeci stopień podium przypadł Dziennikarzom, którzy zgromadzili punktów 6. Zaszczytne czwarte miejsce zajęła Drużyna Gwiazd z 2 punktami, piąte: Giants Wrocław z jednym honorowym punktem. Na parkiecie nikt się nie oszczędzał, ale i wszyscy wiedzieli dobrze, że grają dla głównego bohatera dnia, żmigrodzianina Jakuba Demutha. Wszystkie środki zebrane podczas imprezy ze sprzedaży wspaniałych sportowych pamiątek podarowanych przez sportowców, zostały przekazane na rehabilitację chłopca. Część rzeczy została przekazana przez zawodników bezpośrednio Jakubowi z przeznaczeniem na aukcje internetowe. Tak więc butów przekazanych przez Łukasza Gikiwicza, piłki i koszulki Śląska Wrocław (wylicytowaną i przekazaną Kubie przez żmigrodzki zespół), miecza Tybieriusza Kowalczyka czy koszulki z autografem Roberta Lewandowskiego (tego z Bundesligi nie burmistrza, tak dla jasności) zakupić już nie można, bo szczęśliwych nabywców znalazły podczas turnieju. Ale choćby fan żużla i Macieja Janowskiego czy miłośnik amerykańskiego futbolu będzie mógł wylicytować, pomagając Jakubowi, pamiątki na serwisie internetowym (damy znać niezwłocznie, gdy tylko się tam pojawią). Kiedy witający wszystkich burmistrz Robert Lewandowski życzył wszystkim wielu sportowych emocji a Jakub Demuth oficjalnie otworzył turniej, drużyny robiły wszystko, by pokazać się widzom od jak najlepszej strony. Poczynania komentował na bieżąco prezenter Radia ESKA, zarazem oficjalny spiker Śląska Wrocław, Andrzej Gliniak. O pozasportowe atrakcje zadbała między meczami żmigrodzka młodzież. Był i pokaz taneczny w wykonaniu dziewczyn z Rybackiej, polonez młodzieży z Rataja, kultowe „Tak, tak, to ja” Grzegorza Ciechowskiego wyśpiewała Martyna Marek.
Sprzedaż fantów przekazanych przez naszych gości pozwoliła zebrać kwotę ponad dwóch tysięcy złotych. Wpływają kolejne wpłaty, sportowcy przekazali Jakubowi także pamiątkowe prezenty, z których jako fan sportu i jak się okazało wytrawny łowca autografów, bardzo się ucieszył. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli wspierać swoje drużyny, nawet nie mogąc w tym dniu zagrać, jak kontuzjowany Paweł Rańda. Dziękujemy widzom, którzy pomimo tego, że za nami dwie duże imprezy charytatywne, czyli WOŚP i Żmigrodzki Bal Smoka, zechcieli wspomóc kolejną akcję. Czy impreza w podobnej formule powróci za rok? To już zależy w dużej mierze od mieszkańców. Uwagi, pomysły, opinie mile widziane.

Andrzej Krzywda

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.