nr 02 (255)   luty 2013

 

Złoty jubileusz Stawów Milickich

Rezerwat przyrody „Stawy Milickie”, który powołano w 1963 roku, obchodzi już 50-lecie swego istnienia. Jest jednym z największych rezerwatów w Polsce i unikatowym obszarem pod względem przyrodniczo-historycznym w całej Europie. Stanowi też najbardziej rozpoznawalną wizytówkę regionu milicko-żmigrodzkiego.

minęło pół wieku
W 1949 r. utworzono tak zwany „Leśno-stawowy obszar ochronny doliny Baryczy - rezerwat częściowy”. Rozciągał się on od Żmigrodu po (...)
więcej >>>

3. Żmigrodzki Jarmark Wielkanocny, zapraszamy 17 marca

Trzeci Żmigrodzki Jarmark Wielkanocny odbędzie się w niedzielę 17 marca Zespole Placówek Kultury, w godzinach 10.00 - 15.00. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zaprezentować swoje produkty związane z wielkanocną tradycją, zapraszamy do zgłaszania się do koordynatorki przedsięwzięcia, Zofii Waścińskiej tel. 666 742 785. Podczas imprezy będzie można zobaczyć ale też zakupić świąteczne ozdoby, dekoracje, no i oczywiście podejrzeć wiele ciekawych rozwiązań aranżacyjnych. Szukając pomysłu na (...)
więcej >>>

One Billion Rising - Taniec Przeciwko Przemocy!

W ponad 200 państwach świata, w Walentynki doszło do globalnego wystąpienia kobiet i mężczyzn protestujących przeciwko przemocy. Był to sprzeciw wobec agresji jakiej doświadczają kobiety i dziewczęta zarówno tej fizycznej, seksualnej, jak i psychicznej, czy ekonomicznej. Całość przedsięwzięć zaistniała pod hasłem " ONE BILLION RISING" czyli MILIARD POWSTAJE. Dlaczego miliard? Ponieważ 1 na 3 kobiety doświadczyła w swoim życiu lub doświadczy bicia, gwałtu, lub innej formy przemocy - co daje (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.