nr 03 (256)   marzec 2013

 

Żmigrodzki Kiermasz Wielkanocny

W niedzielę, 17 marca w ZPK odbył się II Żmigrodzki Kiermasz Wielkanocny. Z inicjatywy Zofii Waścińskiej i żmigrodzkiego klubu seniora Humorek po raz kolejny mieszkańcy mieli możliwość poczuć wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Ręcznie wykonane stroiki, palmy, kartki i inne ozdoby przyciągały wzrok i zachęcały do kupowania. Wszystko piękne i kolorowe. Otwarcia kiermaszu dokonał zastępca burmistrza Gminy Żmigród Zdzisław średniawski, który podkreślił jak (...)
więcej >>>

Budowa nowego basenu w toku

Trwają prace przy budowie otwartego basenu w Żmigrodzie. Generalny Wykonawca inwestycji firma FEWATERM zakończyła już rozbiórkę starych budynków socjalno - gospodarczych. W chwili obecnej wykonywane są fundamenty nowych budynków zaplecza sanitarnego, socjalnego i gastronomicznego. W najbliższym czasie rozpoczną się już prace murarskie związane z budową w/w budynków. Ponadto Wykonawca prowadzi także pierwsze prace przy rozbiórce istniejącej niecki basenowej.

Przypomnijmy, że w zakres (...)
więcej >>>

Teledysk Doliny Baryczy

24 lutego w żmigrodzkim Zespole Placówek Kultury powstał teledysk oraz piosenka promująca region Doliny Baryczy. W wyniku całodniowych warsztatów, podczas których w jednym miejscu spotkali się mieszkańcy Doliny Baryczy od Żmigrodu, poprzez Milicz, Krośnice aż do Pakosławska w różnym wieku, reprezentujący różne pokolenia i różne gatunki muzyczne, powstał materiał zachęcający do aktywności na rzecz naszego regionu oraz do przekazywania 1% podatku na rzecz wsparcia aktywności lokalnej. Wspólnym (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.