nr 04 (257)   kwiecień 2013

 

31. Sesja Rady Miejskiej w Żmigrodzie.

Podczas przedświątecznej sesji rady 28 marca, pod głosowanie poddano jedenaście projektów uchwał. Wszystkie uchwały można znaleźć na naszej stronie www.zmigrod.com.pl i oczywiście w żmigrodzkim Biuletynie Informacji Publicznej.
Obecność na sali młodzieży i nauczycieli Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie świadczyła o wyczekiwaniu na rozstrzygnięcie radnych w kwestii powstania przy tej placówce liceum dwujęzycznego. Już na początku sesji przewodniczący Jan Czyżowicz przedłożył wniosek (...)
więcej >>>

Klucz do sukcesu Bartosza

22 marca w Gimnazjum im. Księcia Henryka Brodatego w Trzebnicy został przeprowadzony Powiatowy Konkurs Recytatorski.
Każdy uczestnik prezentował dwa utwory: fragment prozy współczesnej i poezję polskiego Noblisty.
W konkursie uczestniczyło 20 uczniów. Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie reprezentowali tym razem: Barbara Łopatka - kl. IB, Cyprian Ostromecki - kl. IIIA oraz zwycięzca ubiegłorocznego konkursu powiatowego - Bartosz Smektała z kl. IIIF.
Umiejętności (...)
więcej >>>

Nowe prawo śmieciowe a wypowiedzenie dotychczasowych umów

Od pierwszego lipca wchodzi nowe prawo odnośnie odbioru odpadów. Co mamy zrobić z obowiązującymi w tej chwili umowami? Otrzymaliśmy informację od firmy Lech-Met, dotychczasowego odbiorcę odpadów komunalnych w naszej gminie:
„PPHU Lech-Met informuje, że w związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, umowy zawarte na odbiór odpadów komunalnych przestają obowiązywać z dniem 30 czerwca 2013 roku”. Właściciel firmy, Sylwester Lech zadeklarował zarazem, (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.