nr 05 (258)   maj 2013

 

Obchody 760. rocznicy lokacji Żmigrodu i 10-lecia TMZŻ

Towarzystwo Miłośników Ziemi Żmigrodzkiej pragnąc uczcić 760 rocznicę nadania Żmigrodowi praw miejskich zorganizowało uroczystość upamiętniającą to odległe, ale jakże doniosłe wydarzenie.
Starosta powiatu, władze miasta, poczty sztandarowe szkół, straży pożarnej, harcerstwa, radni miejscy, dyrektorzy szkół i ZPK, przedstawiciel kościoła katolickiego, zaproszeni goście, delegacje uczniów, mieszkańcy miasta oraz organizatorzy zebrali się pod pomnikiem upamiętniającym 750. rocznicę (...)
więcej >>>

IV Żmigrodzkie Dni Smoka - 760-lecie Żmigrodu

Kolejna edycja święta miasta to jak zawsze dwa dni: pierwszy sportowy, gdzie biegacze rywalizują w ogólnopolskim biegu na dziesięć kilometrów i dzień drugi, imprezowy, gdzie nie zabraknie konkursów, koncertów i oczywiście odbędzie się tradycyjna smocza parada. W tym roku po raz pierwszy zagra gwiazda wybrana poprzez typowanie internautów - VENA VALLEY, na scenie zaprezentuje się młoda niemiecka formacja NO CLICHE, wszyscy zebrani na niedzielnej imprezie zdmuchną 760 świeczek na torcie (...)
więcej >>>

Muzyka serc w żmigrodzkim parku

W niedzielę żmigrodzki park rozbrzmiewał piękną muzyką kameralną. Łagodne dźwięki kusiły spacerujących, którzy mogli odpocząć w otoczeniu pięknej przyrody i zabytków. A wszystko to za sprawą duetu DUO "JAK Amadeusz”, w składzie Urszula Gniewek - skrzypce i Andrzej Gniewek - skrzypce. Państwo Gniewek pochodzą z Jeleniej Góry, a do miasta smoka trafili kilka lat temu, w ramach szkolenia dla organizacji pozarządowych, gdyż obydwoje działają w Fundacji „Karkonosze - Muzyka Serc”. (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.