nr 06 (259)   czerwiec 2013

 

4. Żmigrodzkie Dni Smoka na jubileusz miasta

Kolejna edycja żmigrodzkiego święta była zarazem pierwszą imprezą organizowaną na terenie nowego targowiska „Mój Rynek”. W niedzielę 16 czerwca obiekt sprawdził się w tej roli doskonale - blisko centrum, pełna infrastruktura, dużo miejsc pod wiatami w razie deszczu (lub doskwierającego komuś słońca, jak to miał miejsce teraz), to jego największe atuty. O godzinie 12.30 spod Zespołu Placówek Kultury wyruszyła doroczna parada smoków. Dziewięć smoków wystawionych przez szkoły i (...)
więcej >>>

200 lat od Protokołu Żmigrodzkiego

W tym roku mija dwieście lat od podpisania Protokołu Żmigrodzkiego na naszym zamku.
Zapraszamy już 12 lipca o godzinie 18.00 na żmigrodzką basztę. Tam Teatr Miejski 48 zaprezentuje inscenizację tamtych wydarzeń. A wszyscy mieszkańcy będą mogli m.in. podpisać zupełnie nowy protokół żmigrodzki i posłuchać opowieści „political fiction” o tym, co by się stało, gdyby w 1813 roku w Żmigrodzie nie ratyfikowano tego dokumentu. Więcej na naszej stronie (...)
więcej >>>

Kolejna sesja z kanalizacją na pierwszym planie

Zanim o samej sesji, krótka dygresja: podczas spotkania poświęconego m.in. skutecznej komunikacji i informowaniu mieszkańców o działaniach samorządu, które odbyło się w ramach projektu „Masz głos masz wybór” 27 maja (uczestniczyło w nim między innymi ośmiu radnych, burmistrz, zastępca, aktywni reprezentanci organizacji pozarządowych i spontanicznych inicjatyw), padło podczas dyskusji stwierdzenie, iż sesja jest swego rodzaju spektaklem, miejscem medialnej wymiany opinii, podczas (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.