nr 07 (260)   lipiec 2013

 

Nowy Protokół Żmigrodzki podpisany

W piątek 12 lipca 2013roku, czyli dokładnie 200 lat od podpisania tzw. Protokołu Żmigrodzkiego, przybyli do Zespołu Pałacowo-Parkowego żmigrodzianie (i nie tylko) mieli niebywałą możliwość przeniesienia się w czasie wstecz i zapoznania się ze specjalnie przygotowanym z okazji tej okrągłej rocznicy programem.

Na początku Teatr Miejski 48 i młodzież z Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie zaprezentowali inscenizację podpisania owego Protokołu Żmigrodzkiego z 1813 r. Pierwotnie (...)
więcej >>>

760 lat Żmigrodu

Wśród tegorocznych obchodóch urodzin naszego miasta znalazła się akcja przeprowadzona podczas uroczystości otwarcia Europejskiego Tygodnia Sportu. Ważnym momentem tego dnia, i nie ma co ukrywać, logistycznym wyzwaniem, z którym wyśmienicie poradził sobie nauczyciel Marcin Chytry, był happening upamiętniający 760-lecie miasta Żmigród. Na placu przed Gimnazjum im. Macieja Rataja, które gościło całą imprezę, ustawiły się setki dzieci w kształt cyfr 760 w żmigrodzkich kolorach: białym, zielonym i (...)
więcej >>>

Żmigrodzki Zespół Pałacowo-Parkowy pełen atrakcji

Lato to tradycyjny okres, kiedy chcemy spędzić wolny czas na świeżym powietrzu, odpocząć, ale i jednocześnie wykorzystać go aktywnie. Tylko czy na miejscu, w Żmigrodzie, jest do tego odpowiednie miejsce? Oczywiście! Żmigrodzki Zespół Pałacowo-Parkowy to bardzo dobre, atrakcyjne rozwiązanie.

Oczywiście oprócz tradycyjnych długich spacerów ścieżkami zrewitalizowanego parku, można wstąpić do popularnej baszty, zwiedzić każde jej piętro i na koniec podziwiać widok z tarasu na samej (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.