nr 09 (262)   wrzesień 2013

 

Karp w lesie i reggae na stawach

Karp w lesie? Tak, ale tylko w Rudzie Żmigrodzkiej i tylko podczas Żmigrodzkiego Festiwalu Karpia i Lasu, który odbył się w niedzielę 15 września. Nad stawem Rudy, w kompleksie rekreacyjnym, w którym znajduje się między innymi świetlica i duża wiata, pokazano to, co najlepsze w żmigrodzkich, czy też szerzej, „dolinobaryckich” stawach i lasach, wszak nazwa imprezy zobowiązuje. Można było zobaczyć pokaz tradycyjnych odłowów, w tym roku pracownicy Stawów Milickich skupili się na (...)
więcej >>>

Dożynki w Borzęcinie

W sobotę 7 września w Borzęcinie dziękowano za plony. O 14.00 odbyła się uroczysta msza św. odprawiona przez księdza proboszcza Romualda Paszczuka. Dalsza część imprezy miała miejsce w świetlicy, której ozdobą był okazały wieniec - laureat pierwszej nagrody na dożynkach gminnych. Dzieci z Borzęcina pięknie zaprezentowały część artystyczną. Burmistrzowi Robertowi Lewandowskiemu oraz sołtysowi Józefowi Wiktorowiczowi starostowie dożynek przekazali piękne chleby, symbolizujące tegoroczne plony. (...)
więcej >>>

Żmigrodzka Biblioteka w nowej odsłonie, rusza kolejny projekt

We wrześniu Zespół Placówek Kultury rozpoczął realizację projektu „Remont Pomieszczeń Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. A. Kamińskiego w Żmigrodzie oraz zakup wyposażenia” w ramach Programu Wieloletniego Kultura+, Priorytet: Biblioteka+, Infrastruktura bibliotek.
Celem projektu jest poprawa jakości świadczonych usług przez bibliotekę oraz poszerzenie oferty dla czytelników. W ramach zadania w Bibliotece przeprowadzone będą prace remontowe i modernizacyjne, (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.