nr 11 (264)   listopad 2013

 

Baszta w dźwiękach harfy

9 listopada w żmigrodzkiej Baszcie w ramach Solo Festiwalu odbył się kameralny, magiczny koncert znakomitego harfisty i piosenkarza Machała Zatora.
Połączenie harfy celtyckiej z jego ciepłym, pełnym ekspresji głosem przeniosło słuchaczy w „podróż do wnętrza siebie , zmusiło do zadumy i odkrycia w sobie nieznanych pokładów wrażliwości. Muzyk wykonał szereg własnych utworów w tym premierowy utwór „Doubts”.
Michał Zator inspirację czerpie bardzo często z literatury (...)
więcej >>>

Kolejna milionowa inwestycja w Zespole Pałacowo-Parkowym

W środę 20 listopada, w żmigrodzkim urzędzie podpisano oficjalnie umowę na zadanie - określmy je całościowo - renaturyzacji, które można śmiało określić końcowym, trzecim etapem prac w parku Zespołu Pałacowo-Parkowego w Żmigrodzie. W drodze przetargu wyłoniono firmę, która pomiędzy styczniem tego roku a wrześniem roku przyszłego ma przeprowadzić inwestycję. Umowa podpisana przez burmistrza Roberta Lewandowskiego, nadleśniczego Nadleśnictwa Żmigród Marcina Majewskiego (prace „wyjdą” (...)
więcej >>>

Owsiak z Ratajem ratują życie

16 października Gimnazjum im. Macieja Rataja wzięło udział w obchodach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Tego dnia między 12:00 a 12:30 odbyła się się próba ustanowienia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Akcja miała wymiar ogólnopolski i została zorganizowana przez WOŚP. W żmigrodzkim gimnazjum RKO było prowadzone na czterech stanowiskach w hali sportowej.
Pierwszej pomocy udzielali wszyscy uczniowie (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.