nr 01 (266)   styczeń 2014

Co słychać u podopiecznych ŚDS "Pałacyk"?

Ostatni miesiąc również obfitował w kilka ważnych imprez. Jedną z nich była Wigilia, która odbyła się 17 grudnia. To rodzinne święto, ważne i wyjątkowo celebrowane przez podopiecznych ŚDS. W tym dniu odwiedził nas Burmistrz Zdzisław Średniawski, p. Kierownik GOPS Maria Pelc, p. Główna Księgowa GOPS Danuta Serniak. Po poczęstunku odbyło się tradycyjne śpiewanie kolęd. W związku z tym, że mamy wolontariuszy z Hiszpanii i Porugalii, Carlos i Jorge opowiadali o tradycjach świątecznych w ich krajach. Mogliśmy spróbować również tradycyjnej potrawy portugalskiej: ,, friosz”.
15 stycznia swoje urodziny obchodził nasz wolontariusz Carlos. Tradycyjnie odśpiewaliśmy 100 lat po polsku i angielsku. Nie mogło zabraknąć również urodzinowego tortu i prezentu.
Od stycznia w Środowiskowym Domu Samopomocy dla zainteresowanych uczestników, prowadzone są zajęcia z języka angielskiego.
Obecnie trwają przygotowania do Zabawy Karnawałowej, na którą zaproszony został zaprzyjaźniony Środowiskowy Dom Samopomocy z Brzegu Dolnego.

Joanna Czajkowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.