nr 01 (266)   styczeń 2014

Zapraszamy na kolejny Solo festiwal

Zapraszamy do żmigrodzkiej baszty na kolejny koncert w ramach Solo Festiwalu, który odbędzie się 8.02.2014 r. o godz. 18.00. Tym razem na instrumentach smyczkowych zaprezentuje się Anna Śliwa.
Anielskie smyczki to koncert uzupełniony komentarzem, oferujący możliwość bezpośredniego zetknięcia się z obszernym smyczkowym instrumentarium. Prezentowane będą: fidel, pochette, lira da braccio, viola d'amore, skrzypce barokowe i współczesne. Ich brzmienie poznamy za pośrednictwem muzyki najświetniejszych mistrzów renesansu, baroku, klasycyzmu i czasów nam bliższych, takich jak: Giorgio Mainerio, Marco Cara, Louise Toussaint Millandre, Giovanni Battista Vitali, Krzysztof Szwajgier. Instrumenty są kopiami oryginalnych egzemplarzy z mistrzowskich warsztatów lutniczych, bądź autorskimi wersjami lutnika Adama Bartosika z pokrakowskich. Myślenic.
Anna Śliwa - skrzypaczka o wielostronnych zainteresowaniach, pasjonatka edukacji muzycznej najmłodszych dzieci. Jest absolwentką Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie w zakresie skrzypiec współczesnych i skrzypiec barokowych. Specjalizuje się w solowym i kameralnym repertuarze dzieł muzyki dawnej, a także w improwizowanym wykonawstwie zabytków muzyki przedrenesansowej i etnicznej.
Bezpłatne zaproszenia na koncert można odebrać w sekretariacie ZPK.

Marta Lewandowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.