nr 01 (266)   styczeń 2014

VIII Powiatowe Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Trzebnickiego Korzeńsko - grudzień 2013

12 grudnia 2013 r. odbyło się w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku VIII Powiatowe Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Powiatu Trzebnickiego pod hasłem „SPORT I REKREACJA W MOJEJ SZKOLE”, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Trzebnicy i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku, którego inicjatorem i koordynatorem była Gabriela Maziarz. Temat nawiązywał do ogłoszonego przez MEN roku szkolnego 2013/2014 „Rokiem szkoły w ruchu”.
Forum prowadziła przewodnicząca SU - Ewa Żyto (kl. VI). W spotkaniu udział wzięło 74 uczniów z 14 Samorządów Uczniowskich wraz z 16 opiekunami z następujących miejscowości: Barkowo, Korzeńsko, Masłów, Oborniki Śląskie, Osolin, Powidzko, Prusice, Radziądz, Skokowa, Trzebnica, Uraz, Zawonia, Żmigród.
Forum młodych działaczy samorządowych uświetniła obecność zaproszonych gości, takich jak: Dolnośląski Kurator Oświaty - Beata Pawłowicz, Starosta Powiatu Trzebnickiego -Robert Adach, wiceburmistrz Gminy Żmigród - Zdzisław Średniawski, kierownik Referatu Oświaty Gminy Żmigród - Janina Pastwik, przewodniczący Rady Miejskiej w Żmigrodzie -Jan Czyżowicz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żmigrodzie - Małgorzata Brumirska oraz przedstawiciele lokalnych mediów - „Wiadomości Żmigrodzkich” i „Nowej Gazety Trzebnickiej”.
Forum rozpoczęło się pokazem zumby w wykonaniu kilkudziesięciu uczniów z miejscowej szkoły. Oficjalnego otwarcia forum dokonał dyrektor SP w Korzeńsku Mirosław Motwicki. Z organizacją i programem forum zapoznała zebranych opiekunka SU - Gabriela Maziarz. Następnie uczniowie z poszczególnych szkół zaprezentowali się w układach tanecznych lub piosence związanej tematycznie ze sportem i rekreacją. Różnorodność przygotowanych występów wzbudziła zachwyt publiczności, która nagradzała młodych wykonawców wielkimi brawami. Pierwszą cześć forum zakończyło wystąpienie wiceburmistrza Gminy Żmigród Zdzisława Średniawskiego, który w swojej wypowiedzi nawiązał do roli samorządu uczniowskiego jako szkoły demokracji.

Podczas półgodzinnej przerwy kawowej uczestnicy forum mogli zwiedzić stoiska prezentujące działalność SU oraz plakaty konkursowe przygotowane przez poszczególne reprezentacje szkół pt. „Sport w mojej szkole”. Zarówno opiekunowie jak i uczniowie mogli wymienić się doświadczeniami. Zaproszeni goście z zainteresowaniem obejrzeli dorobek samorządów uczniowskich. Opiekunowie mieli niełatwe zadanie, ponieważ musieli dokonać w przerwie oceny plakatów.

Drugą część forum rozpoczęła się występem koła wokalnego z miejscowej szkoły w piosence pt. „Sport to zdrowie”. Następnie głos zabrał Starosta Powiatu Trzebnickiego - Robert Adach. W dalszej kolejności ogłoszono wyniki powiatowego konkursu na plakat „Sport w mojej szkole”
Należy nadmienić, iż w głosowaniu udział wzięli wszyscy opiekunowie SU. Oto wyniki:
I miejsce - SP im. Unii Europejskiej w Urazie
II miejsce - SP im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie
III miejsce - SP im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku
Szkoły otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez starostwo powiatowe w Trzebnicy. Starosta Powiatu Trzebnickiego i dyrektor szkoły w Korzeńsku podziękowali także wszystkim obecnym na forum opiekunom samorządów uczniowskich za zaangażowanie i przygotowanie młodzieży do spotkania.
Podsumowania forum dokonała Dolnośląska Kurator Oświaty - Beata Pawłowicz. W swoim wystąpieniu bardzo pozytywnie odniosła się do inicjatywy forum i aktywności Samorządów Uczniowskich. Spotkanie SU z pewnością dostarczyło wszystkim uczestnikom satysfakcji i inspiracji do dalszego działania. Forum SU zakończyło się wspólnym tańcem zumby wszystkich uczestników spotkania.
Tradycyjnie już z okazji Forum SU wydano Biuletyn, w którym zawarto działalność sportową i rekreacyjną szkół w minionym roku szkolnym.
Głównym sponsorem VIII Forum SU było Starostwo Powiatowe w Trzebnicy wsparte przez Firmę Geodezyjną ”ARGEO s.c.” ze Żmigrodu oraz przedstawicieli Rady Rodziców działających przy SP w Korzeńsku.

Opiekun SU
SP im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku
mgr inż. Gabriela Maziarz

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.