nr 01 (266)   styczeń 2014

Wigilia w Hospicjum

Wigilia Bożego Narodzenia to czas szczególny, spędzany z bliskimi. Powinniśmy jednak pamiętać, że wokół nas są ludzie chorzy i samotni, którzy zwłaszcza w tym świątecznym okresie potrzebują ciepłego słowa i odrobiny uśmiechu.
W piątek 20 grudnia br w sali telewizyjnej będkowskiego hospicjum kilkadziesiąt osób zasiadło do wspólnego, świątecznego stołu. I jak co roku na wigilijna wieczerzę zostali zaproszeni wolontariusze z Powiatowego Zespołu Szkól im. Jana Pawła II. To ogromne wyróżnienie i wielki dla nas zaszczyt być zaproszonym jak ktoś najbliższy, jak rodzina...Zasiedliśmy więc za wspólnym stołem. A stół bogaty w wigilijne dania, jak tradycja każe: ryby w wielu odmianach, sałatki, pyszne pierogi, barszcz z pasztecikami i te ciasta! Dopiero teraz dowiedzieliśmy się , że od kilku lat pieką je pracownicy trzebnickiego banku jako....wolontariusze. Ksiądz proboszcz z trzebnickiej Bazyliki dziękował za całoroczny trud pracy na rzecz hospicjum, życzył wszystkim wytchnienia w świątecznym czasie i tego, by nadchodzący nowy rok był jeszcze lepszy i obfitował w dobre wydarzenia.. Kilkadziesiąt osób przełamało się opłatkiem. Ciepłym rozmowom i życzeniom nie było końca. Jaka szkoda, że następne takie cudowne wydarzenie dopiero za rok....

bw

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.