nr 01 (266)   styczeń 2014

Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego konkursu "Ojczyzna - Polszczyzna"

Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie obfituje w ludzi młodych i zdolnych. Odnosimy liczne sukcesy z różnego rodzaju zawodach, konkursach czyli olimpiadach.
15 stycznia br. w prywatnym Gimnazjum 'Parnas” we Wrocławiu, odbył się wojewódzki finał konkursu „Ojczyzna - Polszczyzna”. Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II reprezentowała uczennica gimnazjum: Katarzyna Jania. Została przygotowana przez Panią Sabinę Łuczuk- Szubę. Konkurs promuje na najwyższym poziomie kulturę słowa pisanego i mówionego a wzięło w nim udział ponad 10 tys. uczniów z 440 szkół. Stąd tak duży sukces naszej uczennicy. Z tak licznego grona uczestników do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się 36 osób, a tylko dwie z powiatu trzebnickiego, wśród nich Kasia.
Uczestnicy konkursu wylosowali tematy wypowiedzi i otrzymali 45 minut czasu na przygotowanie się do występu. Tematami były cytaty związane z literaturą lub przysłowia. Poziom wystąpień był bardzo wysoki i wyrównany. Komisja brała pod uwagę dynamiczność, przejrzystość i ciekawość wypowiedzi. oraz jej wykonanie (kontakt wzrokowy, mowa ciała, dykcja).
Patronat nad konkursem objęły Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, KGHM Polska Miedź S.A.
Ideą konkursu jest nie tylko wyłonienie utalentowanych uczniów, którzy znakomicie piszą i interesująco opowiadają, ale również wspieranie ich rozwoju. Takie wydarzenia jak to pokazują, że w Powiatowym Zespole Szkół uczniowie mogą liczyć na wsparcie kadry pedagogicznej w drodze do samorealizacji a tym samym osiągać na bardzo wysokim poziomie wyniki egzaminów gimnazjalnych.
Wszystkim finalistom, a szczególnie Kasi gratulujemy!

bw

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.