nr 01 (266)   styczeń 2014

Edukatorzy ze Żmigrodu

W grudniu ruszył projekt „Nauczyciel na 6”, kierowany do placówek oświatowych i nauczycieli z powiatu trzebnickiego. Celem projektu jest podniesienie jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie trzebnickim poprzez stworzenie planów wspomagania dla uczestniczących w nim szkół.
W projekcie biorą udział wszystkie szkoły z powiatu trzebnickiego, a jego beneficjentami są w głównej mierze dyrektorzy i nauczyciele, którzy za darmo mogą brać udział w nowoczesnych formach dokształcania. Każda szkoła dla lepszej realizacji celów projektu otrzymała także laptopa.
Dla Żmigrodu niewątpliwym wyróżnieniem jest fakt, że wśród kadry prowadzącej projekt troje edukatorów pochodzi ze Żmigrodu. Są to Katarzyna Lech, dyrektor Gimnazjum im Macieja Rataja w Żmigrodzie, Robert Kolebuk, wicedyrektor w tej samej szkole oraz Alicja Osio, która w wymienionym gimnazjum pracuje jako pedagog.
Katarzyna Lech pełni funkcję szkolnego organizatora rozwoju edukacji i do jej obowiązków należy między innymi pomaganie dyrektorowi w zdiagnozowaniu potrzeb szkoły oraz wsparcie szkoły w przygotowaniu rocznego planu wspomagania. Zadaniem Alicji Osio i Roberta Kolebuka jest koordynowanie pracy sieci współpracy, czyli nauczycielskich zespołów zadaniowych, prowadzenie szkoleń oraz pełnienie funkcji tutora, podczas pracy uczestników na platformie e-learningowej.
Cała trójka została zatrudniona w projekcie dzięki wygraniu konkursu ofert. Komisja konkursowa doceniła duże doświadczenie całej trójki zarówno w prowadzeniu form dokształcania nauczycieli jak i w propagowaniu wykorzystywania nowoczesnych mediów w procesie nauczania.
Projekt „Nauczyciel na 6” potrwa dwa lata, a z jego oferty już dziś mogą korzystać wszystkie żmigrodzkie szkoły.

Robert Kolebuk

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.