nr 01 (266)   styczeń 2014

Święta , święta i po świętach

W każdej szkole naszej gminy uroczyście przygotowywano się do świat. Jak celebrowano je w tym roku w Gimnazjum im. M.Rataja ? Działo się wiele, świętowano na rożne sposoby, jednak najważniejsze, że w ten sposób kultywowano naszą chrześcijańską bożonarodzeniową tradycję.
Jak co roku uczniowie przygotowywali animowanych kartek świątecznych wykonane na lekcjach informatyki pod opieka Anny Wołoszyn.
W ostatnim dniu nauki przed przerwą odbył się I Szkolny Konkurs Śpiewania Kolęd. Celem imprezy było nawiązanie do starej tradycji wspólnego kolędowania oraz umożliwienie naszym uczniom rozwijanie swoich pasji muzycznych. W konkursie udział wzięło 14 z 16 klas gimnazjalnych. Poziom wszystkich występów był bardzo wysoki. Jury, które oceniało ich występy miało trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie wyniki konkursu wyglądają następująco:I miejsce: klasa 1A za całokształt prezentacji, II miejsce: klasa 3B za interpretację i wysoki poziom muzyczny, III miejsce: klasa 2C i klasa 3E za bardzo wysoki poziom artystyczny. Nagroda specjalna dla uczennicy z klasy 1C Karoliny Wawrzyniak za ekspresję artystyczną na scenie. Wszyscy wymienieni otrzymali zafundowaną wycieczkę jednodniową w drugim semestrze. Konkurs koordynowali Robert Kolebuk i Katarzyna Waryas-Kolebuk.
Tradycyjne jasełka nie do końca były tradycyjne. Wystąpił w nich bowiem nawet James Bond. Dodatkowo Herodem był ks. Piotr Szczepański, co podniosło poziom artystyczny przedsięwzięcia.
W tamach upowszechniania multimediów wszyscy chętni mogli nagrać filmik z życzeniami dla swoich bliskich. I ten sposób świętowania ma swoich zwolenników.
Jednym słowem przedświąteczne działania kosztowały i uczniów, i nauczycieli sporo energii, jednak zaowocowały w dwójnasób.

Opr.eco

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.