nr 01 (266)   styczeń 2014

Spotkanie noworoczne w Żmigródku

W sobotę 4 stycznia mieszkańcy Żmigródka oraz goście z sąsiednich sołectw zebrali się na spotkaniu noworocznym, które stając się lokalną, coroczną tradycją, jest doskonałą okazją do rozmowy i wspólnej zabawy. Organizatorzy imprezy czyli Rada sołecka sumiennie przygotowała całą uroczystość. W programie, po powitaniu przez sołtys Zofię Maksymowicz licznie zgromadzonych mieszkańców oraz przybyłych gości (w osobie burmistrza Roberta Lewandowskiego, przewodniczącego Jana Czyżowicza oraz księdza proboszcza Romualda Paszczuka) znalazły się jasełka oraz występy zaproszonych pań Marty Mokrzyckiej-Myrlak i Magdy Bigos z opery wrocławskiej. Jasełka brawurowo odegrały dzieci ze Żmigródka, przygotowane przez Justynę Zygmunt. Ogromne brawa świadczyły o tym, że przedstawienie udało się znakomicie. Potem był czas na kolędy śpiewane przez duet matka-córka czyli Justynę i Aleksandrę Zygmunt oraz panie z opery. A na koniec wszyscy wspólnie odśpiewali kolędę.
Po występach nadszedł czas poczęstunku, przygotowanego przez mieszkanki sołectwa Żmigródek oraz zabawy tanecznej. Licznie zgromadzona ilość mieszkańców potwierdza, że takie spotkania, to doskonała okazja do wspólnego spędzenia ze sobą czasu oraz do integracji lokalnych społeczności.

MK

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.