nr 05 (270)   maj 2014

Otwarcie "kapsuły czasu" z 1895 roku

Dziś, 15 maja 2014 roku, Żmigród kończy 761 lat. Z urodzinami miasta zbiegło się ważne, symboliczne wydarzenie: w obecności proboszcza żmigrodzkiej parafii ks. Romualda Paszczuka, burmistrza Roberta Lewandowskiego, przewodniczącego rady Jana Czyżowicza, radnych, przedstawicieli rady parafialnej, służb mundurowych i obecnych mieszkańców, otwarto oficjalnie kulę wieńczącą kościół. Można śmiało powiedzieć, że mamy do czynienia ze swego rodzaju „kapsułą czasu”. W 1895 roku, podczas (...)
więcej >>>

Powołanie rady senioralnej w Gminie Żmigród już niedługo

W dniu 29 kwietnia zorganizowaliśmy spotkanie informacyjne nt. możliwości powołania rady pożytku publicznego i rady senioralnej. W spotkaniu uczestniczyli członkowie senioralnych organizacji pożytku publicznego, aktywni obywatele oraz wiceburmistrz Zdzisław Średniawski. Spotkanie poprowadził Andrzej Wiewióra.

Na spotkaniu został omówiony cel powołania rady seniorów oraz przedstawione zostały informacje na temat funkcjonujących już rad. W dyskusji zastanawialiśmy się z ilu osób (...)
więcej >>>

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Żmigrodzie

W poniedziałek 12 maja, z krótką roboczą wizytą gościł w Żmigrodzie Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski. Odwiedził między innymi kościół Św. Trójcy w Żmigrodzie, gdzie z burmistrzem Robertem Lewandowskim i proboszczem ks. Romualdem Paszczukiem zapoznał się z przebiegiem i zakresem remontu prowadzonego w świątyni. Była to okazja do rozmowy o najbliższych planach rewitalizacji żmigrodzkich zabytków. Bogdan Zdrojewski miał też możliwość uczestniczenia w zdjęciu z (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.