nr 10 (275)   październik 2014

Żmigrodzianie w Bargteheide

26 września grupa reprezentantów Gminy Żmigród pojechała na wymianę do Bargteheide - niemieckiego miasta partnerskiego. Tegoroczna wymiana zbiegła się z rocznicą 700- lecia powstania Bargteheide. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez gospodarzy. Po oficjalnej części większość uczestników udała się do rodzin goszczących. Następnie odbyło się posiedzenie robocze z polską delegacją w sali radnych w Ratuszu. Zostały omówionem.in. kwestie polepszenia współpracy Żmigrodu oraz (...)
więcej >>>

Œwiętuj z nami 11-go listopada

11 listopada od godziny 16.00 zapraszamy mieszkańców naszej gminy do Zespołu Placówek Kultury na wspólne obchody święta 11 listopada. W tym roku będziemy mieli okazję świętować to wydarzenie w trochę innej formie niż zwykle. Dzięki inicjatywie kilku organizacji pozarządowych, współpracy z JST, dotacji z programu „Małe inicjatywy” oraz z budżetu Gminy Żmigród udało się stworzyć ciekawy i bogaty program.
W programie znajdzie się m.in.: quiz historyczny, występ zespołu Dixie (...)
więcej >>>

Kobiety w działaniu, czyli II Żmigrodzkie Spotkanie Kobiet

W niedzielę 19 marca odbyło się drugie spotkanie kobiet gminy Żmigród pod hasłem „Kobiety w działaniu”. Organizatorkami były inicjatorki powstania żmigrodzkiego koła Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet. A na spotkanie przybyli znamienici goście.

Niedzielna konferencja była drugim spotkaniem poświęconym sprawom kobiet. Jest kontynuacją spotkania czerwcowego, kiedy to w naszym mieście po raz pierwszy gościły założycielki Dolnośląskiego Kongresu Kobiet oraz kobiety (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.