nr 05 (305)   maj 2017

Mamy to! Kampus edukacyjny powstanie w Żmigrodzie!

Przyszły kolejne dobre wiadomości dla Żmigrodzian. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej uzyskało dofinansowanie na budowę sieci kampusów edukacyjnych. Około 8,7 mln zł zostanie przeznaczone na budowę Modelowego Centrum Pobytowego w Żmigrodzie (dotacja w wysokości 4,4 mln zł). Centrum zlokalizowane będzie przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Żmigrodzie.

- Kampus da nam wiele nowych możliwości oraz pozytywnie wpłynie na atrakcyjność miasta i gminy. Co ważne, będzie także (...)
więcej >>>

Wielkanocnie na żmigrodzkim rynku

Żmigrodzki rynek powraca do swoich pierwotnych funkcji i zaczyna odżywać. Wydawałoby się, że całkiem niedawno spotykaliśmy się wśród bożonarodzeniowych ozdób świątecznych, bo wspólnie zaświecić choinkę, a już 2 kwietnia br. wśród pisanek, palm i babek rozpoczęliśmy szczęśliwy okres wielkanocny. Dzień obfitował w wiele atrakcji, produktów lokalnych i rękodzielniczych, które mieszkańcy Gminy Żmigród z chęcią podziwiali i kupowali przy słonecznej pogodzie.

I Żmigrodzki Jarmark Wielkanocny (...)
więcej >>>

Po wielkich trudach… będzie rondo!

O budowie ronda na skrzyżowaniu ulic: Kościuszki, Sienkiewicza i Wrocławskiej informowaliśmy już w roku
013, gdy ogłoszono zapytanie projektowe na wybór projektanta. Niestety na naszej drodze stanęło wiele przeszkód, które opóźniły realizację inwestycji. W
015 roku wybrany wykonawca zrezygnował z realizacji zadania. Pod koniec tego samego roku zlecono ponowne wykonanie dokumentacji projektowej. Następnie zespół stanął przed utrudnieniami w postaci długotrwałych uzgodnień z (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.