nr 06 (306)   czerwiec 2017

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego z dotacją!

Wspaniałą wiadomość otrzymała Szkoła Podstawowa w Żmigrodzie. W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” w 2017 r. placówka otrzymała dofinansowanie w wysokości 12 000 zł na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej. Tak duże wsparcie finansowe pozwoli realizować nowe projekty promujące czytelnictwo uczniów.

- Program wspomaga biblioteki szkolne oraz nauczycieli w kształtowaniu postaw czytelniczych wśród dzieci i młodzieży w zakresie wspierania (...)
więcej >>>

Znakomity popis, czyli muzycy z ZPK na festynie miasta Bargteheide

12 maja o godz. 18.45 istniejący od niedawna zespół Stars of Melody & City Band Żmigród reprezentujący Zespół Placówek Kultury dał oszałamiający koncert w Bargteheide, niemieckim mieście partnerskim Żmigrodu. Członkowie grupy zagrali na inauguracji tamtejszego festynu miejskiego, który odbywa się co dwa lata w maju.

W oficjalnym programie żmigrodzian zapowiedziano jako „Żmigrodzkie melodie”, co niemiecki słuchacz mógł skojarzyć raczej z zespołem ludowym. Jednak po próbach (...)
więcej >>>

Gitarowy Rekord Guinessa 2017 z udziałem sekcji gitarowej ZPK

Tradycyjnie 1 maja każdego roku, JUŻ OD 15 LAT, na wrocławskim rynku odbywa się ,,Święto Gitary", Festiwal Thank's Jimi i słynny Gitarowy Rekord Guinessa.

Także i w tym roku sekcja gitarowa działająca przy Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie była obecna na wydarzeniu. Niestety zeszłoroczny rekord, czyli 7356 gitar jednocześnie grających przebój ,,Hey Joe" J.Hendrixa, w tym roku nie został pobity, ale i tak zaszczytem było zagrać w największej gitarowej orkiestrze świata, która tego (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.