nr 07 (307)   lipiec 2017

Niezwykle udany VI zlot "Barkowo Motor Szoł"

Po raz szósty Gmina Żmigród gościła miłośników jednośladów, a to za sprawą organizacji kolejnego już zlotu pod nazwą Barkowo Motor Szoł. 29 maja br. ok. godziny 13.30 ze żmigrodzkiego rynku wystartowały różnego rodzaju motocykle, rozpoczynając paradę , której trasa wiodła przez Rudę Żmigrodzką, Żmigród, by zakończyć się w Barkowie. Na ulicach miasta zgromadzili się mieszkańcy podziwiający piękne maszyny, a było naprawdę na co popatrzeć. Niesamowita atmosfera podgrzewana rykiem silników, (...)
więcej >>>

Smoki znów opanowały miasto!

Jak co roku obchody Dni Miasta Żmigród przebiegły hucznie i wzięła w nich udział bardzo duża liczba mieszkańców.

W sobotni poranek (10 czerwca br.) na ulice miasta wybiegli uczestnicy 8. Żmigrodzkiego Biegu Smoka. Dystans, jaki mieli do pokonania, wynosił 10 kilometrów. Jako pierwszy na metę przybył ukraiński biegacz Dmytro Musiialchenko z czasem 00:32:02. Co ciekawe, tuż za zwycięzcą na metę dotarł reprezentant UKS Sokół Żmigród Norbert Piekielny, który stracił do laureata tylko 6 (...)
więcej >>>

Żmigrodove Roverlove - kolejne dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych dla Żmigrodu!

Blisko 13 km ścieżki rowerowej, 4 miejsca postojowe dla rowerzystów, 3 kładki nad rzekami - z nich będziemy mogli korzystać w przyszłym roku. Gmina Żmigród uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 4 403 000,00 zł na inwestycję budowy kolejnego odcinka ścieżki rowerowej ( szacunkowa wartość projektu Gminy Żmigród to 5 180 000,00 zł).

W poniedziałek 26 czerwca 2017 r. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę przyznająca ponad 8 mln zł dla projektu partnerskiego (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.