nr 08 (308)   sierpień 2017

Kwiatowo, muzycznie, rekreacyjnie… czyli V Festiwal Kwiatów, I Przegląd Zespołów Ludowych oraz Piknik sportowo- rekreacyjny

15 lipca 2017 r., po raz piąty Zespół Pałacowo Parkowy zamienił się w ogromny ogród, ogród kwiatów i roślin, a to za sprawą zorganizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Żmigrodzkiej Festiwalu Kwiatów. I choć na co dzień zieleni oraz kolorowych kwiatów w żmigrodzkim parku nie brakuje, wydarzenie to nadaje wyjątkowej atmosfery poprzez dekoracje, kompozycje kwiatowe oraz wystawę roślin, z którymi do Żmigrodu przybywają producenci i handlowcy z różnych rejonów Polski.

Obok roślin i (...)
więcej >>>

Rozpoczynają się prace przy rozbudowie budynku na stadionie w Żmigrodzie

Rozpoczynają się prace przy rozbudowie budynku na stadionie w Żmigrodzie - na realizację zadania Gmina Żmigród pozyskała 150 tys. zł dotacji!
Trwają przygotowania do realizacji Budżetu Obywatelskiego Żmigrodu na 2017 rok. Przypomnijmy, że w przeprowadzonym głosowaniu w 2016 roku mieszkańcy miasta wybrali do realizacji zadanie pn. „Rozbudowa budynku przy stadionie w celu utworzenia dwóch dodatkowych szatni oraz pomieszczenia socjalnego”.
W zakresie projektu jest wybudowanie (...)
więcej >>>

Żmigrodzianin w czołówce Mistrzostw Europy!

Kilka lat temu zaraził się bieganiem i od tamtej pory wyznacza sobie coraz to wyższe cele, które uparcie realizuje. Zaczął biegać na terenach płaskich, ale dziś odnosi sukcesy w biegach z przeszkodami. W ostatnich Mistrzostwach Europy OCR zajął 8 miejsce w sztafecie w kategorii Elite. Żmigrodzianin Zbigniew Ziober, bo o nim mowa, ma powody do zadowolenia, ale zapewne nie stanie w miejscu...

Biegi przeszkodowe mają swój początek w drugiej połowie lat 80-tych ubiegłego wieku, a sięgają (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.