nr 09 (309)   wrzesień 2017

Półkolonijne szaleństwo po raz pierwszy!

Gmina Żmigród zawsze stara się wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców. Tak się stało i tym razem. W okresie wakacyjnym rodzice starają się zapewnić rozrywkę swoim dzieciom. Pomysłów jednak nie ma tak dużo jak czasu, który należy wypełnić. Z tego powodu w tym roku po raz pierwszy w naszej gminie odbyły się półkolonie. Organizacji przedsięwzięcia podjął się Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie i musimy przyznać, że były to półkolonie z prawdziwego zdarzenia!

W pierwszym turnusie (...)
więcej >>>

Wielkie Święto Plonów w Rudzie Żmigrodzkiej

Dożynki to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku kalendarzowym. To bowiem wtedy dziękujemy wszystkim rolnikom za trud, jaki wkładają w swoją pracę, dzięki której my, mieszkańcy, cieszymy się wspaniałymi darami natury. W tym roku wielkie Święto Plonów Gminy Żmigród odbyło się 26 sierpnia w Rudzie Żmigrodzkiej.

Przygotowania do dożynek trwały już wiele miesięcy przed imprezą. Mieszkańcy Rudy stanęli na wysokości zadania i pięknie udekorowali swoją miejscowość. Niesamowite chochoły (...)
więcej >>>

Dzieci lubią muzea

Karolina Bieniek to żmigrodzianka, z którą rozmowa nie kończy się na jednym temacie. To osoba nieprzeciętna, kobieta, która połączyła kreatywność, zainteresowanie sztuką z wrażliwością na drugiego człowieka oraz pomocą dla dzieci w Gwinei. Od trzech lata mama Niny. Obecnie mieszkanka Wrocławia, ale rodzinnie i emocjonalnie związana ze Żmigrodem i naszą gminą. Dziś rozmowa o dziecku w muzeum, ale nie tylko...

WŻ: Karolina, w twoim oficjalnym życiorysie czytamy: Doktor nauk (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.