nr 09 (309)   wrzesień 2017

Co działo się podczas Wakacji Z ZPK?

Wakacyjne szaleństwo z ZPK skończyło się. Jakie atrakcje przygotowane były dla mieszkańców Gminy Żmigród? Było ich bardzo dużo, szczególnie dla najmłodszych. Cykl zajęć „Wakacje z ZPK” to programy opracowane przez instruktorów, które były realizowane w świetlicach wiejskich na terenie Gminy Żmigród.

„Bańkowe szaleństwo”, „Wakacje w mieście”, „Wakacyjne spotkanie ze sztuką”, „Żywiołowe wakacje” - każda z tych propozycji była doskonale realizowana przez dzieci. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żmigrodzie kusił „Letnim Kinem Plenerowym”, gdzie na świeżym powietrzu fani kina mogli obejrzeć filmy.

W piątki w Żmigrodzkim Ośrodku Kultury na sali kinowej odbywały się „Filmowe Piątki z ZPK”, podczas których dzieci mogły obejrzeć swoje ulubione bajki. Na Aquagrodzie też było ciekawie, odbywały się „Animacje na basenie” dla dzieci, ale znalazło się też coś dla dorosłych, czyli „Aqua Aerobik”, który okazał się wakacyjnym hitem. Dla tych, co lubią dreszczyk emocji, odbyło się „Nocne pływanie”, miłośnicy spędzania czasu w wodzie mogli bardzo długo się „pluskać”. Odbyło się również coś dla sportowców, czyli „Nocna Siatkówka Plażowa”, gdzie sportowcy do późnej nocy prowadzili zdrową, sportową rywalizację.

Zespół Placówek Kultury zorganizował cztery wycieczki. Wycieczka do Nadleśnictwa Żmigród obyła się dwa razy, jak się okazało dzieci kochają spacery po parku, mikroskopy i filmy przyrodnicze. Kolejny był Krasiejów i wspaniały „Jura Park”, dzieci oglądały dinozaury w realnych rozmiarach. Ciekawa okazała się wycieczka do „Nenufar Club” w Kościanie (wyspa piratów), gdzie odbyło się wielkie poszukiwanie skarbów.

Podczas wakacji Zespół Placówek Kultury po raz pierwszy podjął się zorganizowania dwóch półkolonii, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Wiele uśmiechów, szaleństwa, wspomnień pozostało po wakacjach. Jesteśmy szczęśliwi, że mieszkańcy gminy Żmigród wybierają wakacje z ZPK. Zapraszamy za rok!

Izabela Możdżeń

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.