nr 09 (309)   wrzesień 2017

Zaobserwowano

Ostatnio pisałam, ze sezon ogórkowy w pełni, czyli cicho spokojnie. No i wykrakałam. Na długo zapamiętamy 19 sierpnia i nawałnicę, jak przeszła nad naszym miastem i okolicą. Moja droga do Radziądza nigdy już nie będzie taka sama.

I w tej apokaliptycznej atmosferze trwają przygotowania do nowego roku szkolnego, trudnego roku. Bo wygaszanie i reformowanie szkół, remont przedszkola i dostosowania do nowych programów nauczania. Zbierajmy siły na zamiary.

Szaleństwo na drogach trwa w najlepsze. Wszyscy przyzwyczailiśmy się do kierowców- straceńców. Co takiego mamy w DNA, ze chcemy być pierwsi, szybsi, lepsi?

Zaczynają się dożynki. W tym roku gminne organizuje Ruda Żmigrodzka. Ale zapewne każda wieś będzie mieć swoje obchody. A ja tylko po cichu myślę tak, skoro w każdej wsi jest najwyżej kilku rolników, to może by tak jedno wspólne świętowanie?

eco

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.