nr 09 (309)   wrzesień 2017

50 lat minęło jak jeden dzień, czyli medale dla Państwa Kojrów

„Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas gdy kocha się zawsze w radości i smutku bez względu na dobry czy zły los.”


Te słowa wypowiedziane przez św. Jana Pawła II w pełni opisują miłość, jaką darzą się Państwo Kojro.

17 sierpnia w sali narad Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie obchodziliśmy uroczystość Złotych Godów, gdzie jubilatów gorąco przywitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Edyta Cłapka.

Państwo Stefania i Tadeusz Kojro z rąk Burmistrza Gminy Żmigród otrzymali medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie. Przed laty, w dniu w którym składali uroczystą przysięgę i przyrzekali, przed sobą, że uczynią wszystko, aby ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe, mogą być dumni iż w pełni wypełnili swoje obietnice. Udało mi się przetrwać próbę czasu, wychować potomstwo i wspólnie pokonać wszelkie troski, które los nieustannie stawia nam na drodze.

Dostojni jubilaci otrzymali również list gratulacyjny za 50-letnie pożycie małżeńskie oraz legitymacje. W rocznicę dnia, gdy po raz pierwszy wypowiedzieli sobie sakramentalne "TAK", odnowili przysięgę w nieco innej wersji, której słowa brzmiały następująco: „W dniu naszych złotych godów wyrażam mojej żonie/mężowi serdeczne podziękowanie za okazaną mi miłość, przywiązanie i opiekę i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było nadal szczęśliwe”. Jubilatom składamy najserdeczniejsze gratulację oraz życzenia radości, miłości i wszelkiej pomyślności. Ze Złotych Godów cieszymy się z dostojnymi jubilatami i wnet na Dębowe Gody czekamy.

Joanna Pilarska

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.