nr 09 (309)   wrzesień 2017

Pisk opon, zapach "palonej gumy" oraz "straszenie żmigrodzkiego smoka", czyli VAGDAY 2017

Zlot miłośników samochodów z grupy Volkswagen, Audi, Skoda i Seat to w Żmigrodzie już tradycja. Tak też 30 lipca br. Zespół Pałacowo- Parkowy wypełnił się imponującymi maszynami, które przyciągnęły do parku wielu zainteresowanych oraz turystów.

Już o godzinie 9.00 do parku przyjechali pierwsi uczestnicy zlotu. Wspaniała pogoda dopisała grillowaniu i odpoczynkowi przy przepięknych krajobrazach, w otoczeniu przyrody. O godz. 11.00 na terenie parku pojawiło się 150 maszyn. Wśród nich zobaczyć można było skody, liczne egzemplarze golfów i jett, a także modele corrado, czy porsche. Po raz pierwszy na żmigrodzkim zlocie pojawiły się dwa auta kultowej marki ze Stuttgartu - klasyczna 911 (996) carrera oraz 911 turbo typoszeregu 997. W sumie w tym roku padł rekord 230 aut.

O godz. 12.00 dokonano oficjalnego otwarcia zlotu, który poprowadził duet: Bartek Bogucki oraz Bartek Szczur Malec, przy wsparciu grupy muzycznej KONTACT. Wśród atrakcji znalazły się: prezentacje aut, wywiady z właścicielami, wyścig kajakowy i zmagania w rzucie filtrem powietrza. Dodatkowo odbyło się „strasznie żmigrodzkiego smoka”, czyli rywalizacja na dźwięk wydechu auta oraz „air battle”, czyli pojedynek aut wyposażonych w pneumatyczne zawieszenie, których właściciele z ograniczoną ilością czasu i w rytm dźwięków DJ X-Cut musieli zaprezentować możliwości swojego pojazdu. Na scenie pojawiła się również ekipa Funky Boogie Crew, serwując publiczności pokaz elementów kultury hip-hop: beatbox i breakdance.

Przyszła pora na najważniejszy punkt programu, czyli wybór najciekawszych aut jubileuszowej edycji Vagday. Organizatorzy przyznali: 11 wyróżnień, 3 nagrody główne Top of Vagday oraz 3 nagrody specjalne, ufundowane przez sponsorów i partnerów (DISLA Polska - komplet felg aluminiowych, Volkswagen Classic Parts Polska - nagroda dla najbardziej klasycznego auta zlotu oraz V.A.G Jarocin - najlepsze auto zlotu wg grupy). Nagrodę główną TOP 1 OF VAGDAY otrzymał właściciel zmodyfikowanego volkswagena passata B3 VR6, który wywarł niesamowite wrażenie pod względem wizualnym i technicznym. Drugie miejsce przypadło właścicielowi volkswagena polo III generacji. Trzecie również powędrowało w ręce właściciela samochodu marki volkswagen polo, a dokładniej piątego wcielenia tego modelu, zmodyfikowanego w stylu „new wave”.

Po rozdaniu nagród jedni z uczestników udali się w drogę powrotną do domu, a inni kontynuowali relaks w Zespole Pałacowo-Parkowym.

Edyta Grzybkowska

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.