nr 09 (309)   wrzesień 2017

Owczarki w Rudzie

Nie posiadając psa, nie zdajemy sobie sprawy, ile dobrego może wnieść on do naszego życia i jaki wpływ ma jego obecność na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Podobno to właśnie psy są najlepszymi przyjaciółmi ludzi, a wiedzą to najlepiej właściciele owczarków niemieckich, który wraz ze swoimi czworonogimi przyjaciółmi w ostatni lipcowy zjechali się do Rudy Żmigrodzkiej w związku z Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich.

Główna wystawa odbyła się w sobotę 29.07.2017 r. a tegorocznymi sędziami byli Waldemar Federak, specjalista w ocenie psów odmiany krótkowłosych oraz długowłosych i Marco Ossmann, wszystkie klasy odmiany krótkowłosej i długowłosej suk oraz klasa juniorów odmiany długowłosej psów.

Dzień wcześniej odbyły się egzaminy na niemiecką licencję hodowlaną natomiast w niedzielę, dzień po głównej wystawie miał miejsce treningi z pozorantami, którzy będą pozorować w tym roku na wystawie klubowej. Jak co roku w zorganizowanie wystawy zaangażowany był Rafał Zagórski, właściciel hodowli owczarków niemieckich długowłosych „Z Grodu Smoka”. Bardzo miło jest nam poinformować, iż to właśnie żmigrodzianin z rąk Przewodniczącego Klubu Owczarka Niemieckiego oraz sędziego Waldemara Federaka otrzymał oficjalne podziękowania za pomoc i współpracę przy corocznej wystawie oraz jak sam potwierdza: ” Dopóki ludzie będą chcieli przyjeżdżać na wystawę owczarków w Rudzie Żmigrodzkiej, ja będę wspomagał jej organizację i już dzisiaj zapraszam na kolejną wystawę za rok.”

Oprócz grona polskich miłośników tej rasy psów na wystawę zorganizowaną przez Klub Owczarka Niemieckiego, przybyli również goście z Niemiec. Zgłoszonych było ponad 120 owczarków niemieckich, które startowały w różnych kategoriach:

Klasa młodszych szczeniąt - psy i suki w wielu od 4 do 6 miesięcy
Klasa szczeniąt - psy i suki w wieku od 6 do 9 miesięcy
Klasa młodzików - psy i suki w wieku od 9 do 12 miesięcy
Klasa młodzieży - psy i suki w wieku od 12 do 18 miesięcy
Klasa juniorów - psy i suki w wieku od 18 do 24 miesięcy
Klasa otwarta - psy i suki w wieku powyżej 24 miesięcy
Klasa użytkowa - psy i suki w wieku powyżej 24 miesięcy z wyszkoleniem obrończym
Klas championów - psy i suki z zatwierdzonym tytułem championa wystawowego
Klasa weteranów - psy i suki w wieku powyżej 8 lat.

Joanna Pilarska

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.