nr 09 (309)   wrzesień 2017

Uroczyste Święto Plonów w Borzęcinie

Sierpień i wrzesień to miesiące, kiedy dziękujemy rolnikom za ich pracę. Mieszkańcy Borzęcina również postanowili uczcić ten czas i wspólnie spędzić wyjątkowe popołudnie.

19 sierpnia br. o godz. 15.00 świętowanie rozpoczęła uroczysta msza święta. Następnie zebrani udali się do świetlicy wiejskiej, gdzie sekretarz Gminy Żmigród Joanna Monastyrska, radna Rady Miejskiej Bożena Żołnierowicz oraz sołtys Borzęcina Józef Wiktorowicz przywitali przybyłych gości. Na uroczystości pojawili się również: przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Matusiak, księża z parafii Świętej Trójcy w Żmigrodzie: proboszcz ks. Romuald Paszczuk, ks. Sławomir Czuj, ks. Robert Krzyśków oraz państwo Anna i Tadeusz Marek. Okazały chleb dożynkowy został podzielony przez gospodarzy, którzy składali mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia dostatku. Przyszedł czas na zabawę! Pięknie zastawione stoły obfitowały w różnorodne potrawy. Krótki program artystyczny przygotowały dzieci, pięknie recytując wiersze. Dużym sukcesem cieszyła się także loteria fantowa, w której główną nagrodą był rower. O oprawę muzyczną zadbał zespół „Ojciec i Syn”. - Cieszę się, że mieszkańcy biorą czynny udział w organizowanych wydarzeniach - mówił sołtys Józef Wiktorowicz. - Dzięki temu wiem, że moja praca, jako sołtysa, nie jest bezcelowa.

Mieszkańcy z dużym zadowoleniem korzystali z oferowanych tego dnia atrakcji, a zabawa taneczna trwała do białego rana!

Edyta Grzybkowska

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.