nr 10 (310)   październik 2017

Gmina Żmigród gminą wzorową!

W tym roku Gmina Żmigród przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Wzorowa Gmina”, którego organizatorem jest Wydawnictwo Europa Press Media. Konkurs nagradza najlepsze samorządy tytułem „Wzorowa Gmina” i wielotorowo promuje samorządy szczebla gminnego, działające na terenie RP.

Nagroda i przyznany tytuł „Wzorowa Gmina” to podziękowanie i docenienie wieloletniego wysiłku całego szeregu osób: od samorządowców, poprzez pracowników gminnych urzędów, nauczycieli, lokalnych przedsiębiorców, wolontariuszy, aż do mieszkańców, dzięki którym niemal wszystkie gminy w Polsce zmieniły swoje oblicze, stając się miejscem bardziej przyjaznym, bezpieczniejszym, czystszym i korzystniejszym dla inwestorów.

-Towarzyszy nam idea „Ucz się od najlepszych”! To właśnie takie miasta i gminy mają być wzorem dla innych samorządów, szukających nowatorskich rozwiązań w różnych dziedzinach życia publicznego, m. in.: edukacji, służbie zdrowia i opiece społecznej, gospodarce, bezpieczeństwie, ekologii czy sporcie - mówi Artur Świtoń, dyrektor konkursu, redaktor naczelny „Życia Regionów”.

Gala finałowa konkursu odbyła się 19 września br. w Zamku Topacz. To tam przedstawiciele samorządów z niecierpliwością oczekiwali na wyniki. Wśród nich znalazł się również Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski. Nagrody wręczali: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, którzy wraz z Wojewodą Dolnośląskim Pawłem Hreniakiem objęli konkurs patronatem honorowym. Czas zebranym w sali balowej umilał „Big Band Dobczyce”.

Miło nam poinformować, że to wspaniałe wyróżnienie wraz z certyfikatem i statuetką trafiło m.in. do Żmigrodu! Odbierający nagrodę burmistrz Robert Lewandowski serdecznie podziękował kapitule za docenienie Gminy Żmigród wśród wszystkich biorących udział w konkursie samorządów.

- Nie pozostaje mi nic innego, jak duma oraz dalsza praca na rzecz rozwoju naszej gminy - powiedział burmistrz Robert Lewandowski.

Wśród wyróżnionych gmin z Powiatu Trzebnickiego znalazła się również Wisznia Mała.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie w tym roku wyróżnienie dla Gminy Żmigród. Wspaniałe nagrody jeszcze przed nami!

Edyta Grzybkowska

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.