nr 10 (310)   październik 2017

Skrzypce, kontrabas i alt

Za nami pierwszy z trzech koncertów muzyki w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Koncert odbył się w niedzielę 3 września br. w Barkowie w kościele pw. Św. Marcina.

Artyści, którzy w nim wzięli udział, to Dorota i Dominik Gawlikowscy tworzący duet „DuoGavlicci” oraz śpiewaczka Romanna Hunko (alt).

Duet skrzypiec i kontrabasu powstał początkowo głównie na użytek muzyki towarzyszącej różnym uroczystościom. W miarę upływu czasu rozszerzył swoją działalność, stąd pojawiły się koncerty muzyki kameralnej, głównie klasycznej. W jego repertuarze znajdują się utwory w specjalnych aranżacjach na ten nietypowy skład. Zespół współpracuje z Filharmonią Opolską im. J. Elsnera. Występował na: XI Festiwalu „GAUDE MATER POLONIA Wincenty z Kielczy in memoriam”, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej - Trzebnica. Prowadzi również działalność koncertową na terenie województwa dolnośląskiego, opolskiego. Prezentuje instrumenty i umiejętności na audycjach dla dzieci zarówno we Wrocławiu jak i Opolu.

Śpiewaczka Romanna Hulko jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pochodzi z Ukrainy.

Artyści zaprezentowali dzieła kompozytorów barokowych: Vivaldiego, Handela oraz twórców francuskich. Zasłużyli na gromkie brawa. Wirtuozeria wykonania tych utworów na tak nietypowym instrumencie jak kontrabas spotkała się z uznaniem słuchaczy. Ponad godzinny koncert był niewątpliwie chwilą refleksji nad pięknem muzyki klasycznej oraz oderwaniem się od codziennej katatonii dźwięków.

Koncert zgromadził liczną publiczność. Nagrodziła ona muzyków brawami i autentycznie zasłuchała się w barokowe utwory znanych kompozytorów.

eco

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.