nr 10 (310)   październik 2017

Senioriada 2017

Nikt nie przypuszczał, że 9-go września może być jeszcze tak ciepło! Punktualnie o godzinie 15:00 ze żmigrodzkiego rynku wyruszyli seniorzy i przy akompaniamencie zespołu „Brzykowianie” udali się do Zespołu Placówek Kultury. Wszystko to odbyło się w ramach „Senioriady”, organizowanej przez Stowarzyszenie Klubu Seniora „Humorek”.

Każdy z uczestników miał na głowie przepiękny kapelusz - był to obowiązkowy wymóg wzięcia udziału w imprezie. Sala pękała w szwach. Jak przyznała Zofia Waścińska - prezes Stowarzyszenia Klubu Seniora „Humorek” - pomysł na tego typu wydarzenie podpatrzyła u sąsiadów z Wrocławia. Stwierdziła, że skoro w stolicy Dolnego Śląska może odbywać się taka impreza, to dlaczego nie zrobić podobnej tutaj, u nas? Tak oto sobotnie popołudnie spędzili wspólnie seniorzy z m.in.: Rawicza, Trzebnicy, Obornik Śląskich, Korzeńska i oczywiście Żmigrodu.

Przybyłych gości przywitała Anna Dobrowolska - Skarbnik Gminy Żmigród oraz Starosta Powiatu Trzebnickiego, Waldemar Wysocki, który przybył wraz z małżonką. Na scenie pierwsze skrzypce grał wszystkim znany Bogdan Syk, który wcielił się w rolę prowadzącego, przy okazji opowiadając żarty i śpiewając. Swoje talenty zaprezentował zespół „Humorek”, który przygotował repertuar pod kierownictwem Izy Możdzeń. „Brzykowianie” z Trzebnicy odśpiewali patriotyczne, ludowe oraz biesiadne utwory. Fenomenalny kabaret „To i Owo” pod czujnym okiem Piotra Susy zaprezentował skecz, który wywołał wiele uśmiechów. Na koniec wystąpił zespół „Grodzisko”, a w nim sam sołtys Korzeńska!

Goście postanowili uczcić pamięć zmarłego w lipcu Kazimierza Olszewskiego, członka zespołu „Brzykowanie”, który był znaną postacią na żmigrodzkiej ziemi. Zespół wykonał jego ulubioną piosenkę.

Nadszedł czas na obiad i słodki poczęstunek. Seniorzy tańczyli i świetnie się bawili, bo jak sami przyznali - „starość” musi się wyszumieć.

Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali woluntariusze z Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, a przemarsz zabezpieczała straż pożarna oraz policja.

Mam nadzieję, że „Senioriada” z roku na rok będzie przyciągała coraz więcej uczestników, ponieważ tyle dobrej energii w jednym miejscu dawno nie widziałam.

Aleksandra Klimkowska

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.